Dünya Hali

Kandilli 14 Bin Artçı için İzleme İstasyonu Kurdu

Kandilli Rasathanesi, Simav’da 19 Mayıs’ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan 14 bine yakın artçıyı takip etmek için bölgeye izleme istasyonu kurdu. Deprem Araştırma Enstitüsü’nün ‘Simav’ın Kalbi Dinleniyor’ projesi..

Kandilli 14 Bin Artçı için İzleme İstasyonu Kurdu

Kandilli Rasathanesi, Simav’da 19 Mayıs’ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan 14 bine yakın artçıyı takip etmek için bölgeye izleme istasyonu kurdu.

Deprem Araştırma Enstitüsü’nün ‘Simav’ın Kalbi Dinleniyor’ projesi kapsamında kurduğu merkez, Türkiye’deki 118’inci deprem izleme istasyonu.Şehre hakim bir nokta olan Karşıyaka tepesinde oluşturulan istasyonda açıklama yapan Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Dr. Doğan Kalafat, istasyondan elde edilecek verilerle çok küçük kırılmaların dahi kesintisiz izlenebileceğini söyledi. 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından kaydedilen artçı sarsıntıların olumlu seyrettiğini vurgulayan Kalafat, "Şu andaki gidişat olumludur. İnşallah bundan sonra daha da azalarak bu süreç bitecektir." diye konuştu.
 
AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL