İşte CHP’nin Seçim Şarkısı!

Dünya Hali
CHP, öğrencilerin Başbakan’a karşı yürüttüğü eylemler ve özellikle son Türk Telekom Arena’daki ıslıklı protestolardan esinlenmiş olacak ki seçim şarkısında  tercihi ‘ıslık’...
EMOJİLE

CHP, öğrencilerin Başbakan’a karşı yürüttüğü eylemler ve özellikle son Türk Telekom Arena’daki ıslıklı protestolardan esinlenmiş olacak ki seçim şarkısında  tercihi ‘ıslık’tan yana yaptı.

Video için tıklayın…

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu CHP’nin seçim şarkılarını yazdı. Eyüboğlu, seçim şarkılarının sır gibi saklandığını belirttiği yazısında yine  de aldığı bilgileri okuyucuyla paylaştı köşesinde:

-Onur Akın’ı bir hayli zorladım, ama CHP’nin şarkılarını okumaktan korkan şarkıcıların isimlerini alamadım. Ancak hepsinin popçu olmadığını öğrendim
CHP Genel Başkanı’nın, “Ak Parti’den korktukları için seçim şarkılarımızı okumadılar” dediği popçular, Kemal Kılıçdaroğlu ve Onur Akın arasında sır olarak kalmaya devam ediyor. Antalya’da karşılaştığım Onur Akın’ı bir hayli zorladım, ama CHP’nin şarkılarını okumaktan korkan şarkıcıların isimlerini alamadım.

Ancak şu kadarını öğrendim ki, en azından hepsi popçu değil. Türkücü de var CHP’nin seçim şarkılarına sesini vermekten imtina edenler arasında.

AK DEDİLER KARA ÇIKTI

Bu noktadan sonra aslında o isimler kadar, Kılıçdaroğlu’nun ‘marş gibi şarkılar’ dediği eserlerin ne olduğu önemli. Sağ olsun Onur Akın, onca yıllık hukukumuza binaen, hiç değilse o eserlerin hangileri olduğunu bana söyledi.

Onur Akın’ın Nilüfer Sarıtaş’a okuttuğu, CHP’nin yeni seçim şarkısının adı; ‘Ak Dediler, Kara Çıktı!’ Sözleri Ali Dilki’ye ait ‘Ak Dediler, Kara Çıktı’ nın bestesini Onur Akın yaptı. Onur Akın, CHP’ye yaptığı ‘Kılıçdaroğlu Marşı’ gibi, şarkılardan da bir kuruş almadı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme