İstanbul’a kar ne zamana kadar yağacak?

Dünya Hali
İstanbul’da saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar ve kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Haramidere’de kar nedeniyle E-5 karayolu bir süre kapandı. Trafik D-100 Karayolu Beylikdü...
EMOJİLE

İstanbul’da saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar ve kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Haramidere’de kar nedeniyle E-5 karayolu bir süre kapandı.

Trafik D-100 Karayolu Beylikdüzü mevkiinde İstanbul istikametinde, Sağmalcılar viyadüğünde meydana gelen kaza nedeniyle de TEM bağlantı yolu Ankara istikametinde tamamen durdu.

Peki kar yağışı daha ne kadar sürecek?

Meteroloji uzmanlarına göre; Kar yağışı İstanbul’da bu gece etkisini arttırarak devam edecek ve yarın akşama kadar sürecek. Yarın hava sıcaklığının eksinin altında 2 derece olması bekleniyor. Yarın akşam Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanını İstanbul’u terk etmesi beklenirken, bu seferde hafta sonu Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olması bekleniyor. Yeni yağışlı sistem Balkanlar üzerinden gelen sistem kadar etkili olmasada İstanbul’a aralıklarla kar yağdıracak. Ancak uzmanlar uyarıyor; Hafta başından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası daha geliyor…

İstanbul’da kar kalınlığı 15 cm’e ulaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılanaçıklamada, kenti bölgesel olaraketkisialtına alan kar yağışının, yer yer tipiye dönüşerek, Beylikdüzü,Sarıyer-Hacıosman, Beykoz ve Zekeriyaköy bölgelerindeetkiliolduğu belirtildi.
Beykoz veSarıyerbölgelerinde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı, rüzgarın isesaatte80 kilometreye kadar çıktığı kaydedildi.

Meteoroloji verilerine göre sulu kar beklenen İstanbul’da ani hava değişimiyle birlikte kar yağışının başladığı aktarılanaçıklamada, hava tahminlerine göre tüm hazırlıklarını yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, ana arterlerde çalışmalar yaptığı kaydedildi.
Emniyet şeritlerinin işgal edilmesinin tuzlama araçlarının ulaşımını engellediği ifade edildi.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme