İsrailli Gardiyanlardan ‘Esir Annesi’ne Zulüm

Dünya Hali
Nadi El-Esir Derneği avukatları, Ohlikdar zindanındaki İsrailli gardiyanların zindanın ağır kapısını oğlunu ziyarete gelen Filistinli annenin yüzüne şiddetle kapatmaları sonucu elinin sıkıştığını ve ç...
EMOJİLE

Nadi El-Esir Derneği avukatları, Ohlikdar zindanındaki İsrailli gardiyanların zindanın ağır kapısını oğlunu ziyarete gelen Filistinli annenin yüzüne şiddetle kapatmaları sonucu elinin sıkıştığını ve çarpmanın şiddetinden parmaklarından birinin koptuğunu ifade etti.

Avukatlar yaptıkları açıklamada devamla şunları ifade ettiler: “Bu, Siyonist cezaevi idaresiyle gardiyanların Filistinli esir yakınlarına karşı gösterdiği ilk ve son vahşet değildir kuşkusuz. Daha önce de benzer onlarca olay meydana gelmişti. Bu olay, Siyonist zindanlarda bulunan yakınlarını ziyaret etmek için uzaklardan gelen kadın, yaşlı ve çocukların çektiği onlarca sıkıntının listesine yeni bir madde olarak geçti. Esir yakınları ziyaret için çıktıkları yolculukta fazlasıyla meşakkat çekiyorlar. Yol boyunca çektikleri eziyet yetmiyormuş gibi, girişlerde azar işitiyor, kötü muamele görüyor ve onur kırıcı sözler eşliğinde aramalara tabi tutuluyorlar.”

Bu olay bize, Filistinli esir Sair Bedr’in kızının olayını bir kez daha hatırlattı. Beyt Lakya’dan olan Bedr’in kızı babasını ziyaret etmeye giderken, İsrailliler kapıyı kafasına çarparak onun şehit olmasına neden olmuştu.

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme