İş Adamından İlginç Proje

Dünya Hali
İzmir’in Çeşme ilçesindeki evinin bahçe duvarlarını yıktırıp yerine 50 metre uzunluğunda deniz akvaryumu yaptırmasıyla dikkati çeken iş adamı Mehmet Ali Gökçeoğlu, şimdi de hidrolik sistemle yer...
EMOJİLE

İzmir’in Çeşme ilçesindeki evinin bahçe duvarlarını yıktırıp yerine 50 metre uzunluğunda deniz akvaryumu yaptırmasıyla dikkati çeken iş adamı Mehmet Ali Gökçeoğlu, şimdi de hidrolik sistemle yerden 35 metre yükselebilecek “ufo restoranlar” kurmayı hedefliyor.

Harita ve Kadastro Mühendisi Gökçeoğlu, deniz akvaryumu projesinden sonra hazırlıklarına başladığı ufo restoranların 6 ay içinde hizmete girmesini planladığını söylüyor. Projeye göre, radyo antenlerine benzer sütunlarla, hidrolik sistemle yerden 35 metre yükselecek 15’er kişilik uzay kabinleri şeklindeki restoranlar oluşturulacağını anlatan Gökçeoğlu, projesini söyle anlattı:

Bu projeyi evimin bulunduğu Çeşme Fenerburnu’nda uygulayacağız. 15 kişinin yuvarlak bir masa etrafında oturduğunu düşünün. Düğmeye basıyorsunuz ve yerin altından hidrolik sistem sizi radyo anteni şeklindeki sütunların üstünde 35 metre yüksekliğe çıkarıyor. Bir taraf Sakız Adası, bir taraf Çeşme. O yüksekliğe çıktığınızda altınızdaki kara tamamen kayboluyor. Korkmayanlar, yemeklerini gökyüzünde yiyecekler. Kabinlerden biri yükselecek, biri inecek. İsteyen istediği yükseklikte kabini durdurabilecek. Görsel şov sunmayı hedefliyoruz.”

Jetgiller çizgi filminden ilham almış

Bu sisteminin ilhamını Jetgiller adlı çizgi filmden aldığını söyleyen Mehmet Ali Gökçeoğlu, teknoloji ile birlikte hidrolik sistemlerin de geliştiğini, Konya’daki bir fabrikada sistemi denediklerini anlattı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme