Dünya Hali

‘İnönü Stadı, Beşiktaş’ta Olmalı’

Bakan Kılıç, stadın Beşiktaş semti dışında başka bir yerde olmasına da değinerek, "Beşiktaş bir şehir takımı değil, semt takımı. Beşiktaş olmadan BJK olmuyor. Dolayısı ile Beşiktaş’ı Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları..

‘İnönü Stadı, Beşiktaş’ta Olmalı’

Bakan Kılıç, stadın Beşiktaş semti dışında başka bir yerde olmasına da değinerek, "Beşiktaş bir şehir takımı değil, semt takımı. Beşiktaş olmadan BJK olmuyor. Dolayısı ile Beşiktaş’ı Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlamak lazım. Beşiktaşlı olmasam da bu konuda Beşiktaşlılar gibi düşünüyorum." açıklamasını yaptı. Beşiktaş için yapılacak stadyumun da kendi eserlerinin olmasını istediklerini vurgulayan Bakan Kılıç, "Sayın Başbakan’ımızdan aldığımız güç ve enerjiyle bu büyük adımları atıyoruz. Başbakan’ımızın da Beşiktaş Stadyumu’nu Beşiktaş’ta çözme yönünde farklı bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum." dedi.
 
Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın bakışını da önemsemek gerektiğinin altını çizen Kılıç, düşüncelerini şöyle açıkladı: "Elbette nihai kararı kurul verecektir. Ancak inşaat teknolojisi de çok gelişti. Ne tarih ne de kültürel miras hiçbirine en ufak bir zarar gelmeden üretebilecek çözümler mutlaka vardır. Ortak aklın eseri de herkesin katılacağı bir çözümle Beşiktaş Stadyumu’nun bulunduğu yerde yeniden inşası şahsen benim arzumdur."
 
Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk tacını kazanan 5 kulüp olduğuna dikkat çeken Bakan Kılıç, "Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor’un stat sorunları çözüme kavuşuyor. Beşiktaş’ın stadyum ihtiyacını da aynı şekilde sürece dahil ettik ve Beşiktaş camiasına yakışan bir stadyuma kavuşturmak arzusundayız." ifadelerini kullandı.
 

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL