İletişim, Dayanışma ve Mutluluk Konferansı

Dünya Hali
Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı tarafından, ‘İnsanlar arasındaki iletişim, dayanışma ve mutluluk’ konulu konferans düzenlendi. Konferansa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in eşi E...
EMOJİLE

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı tarafından, ‘İnsanlar arasındaki iletişim, dayanışma ve mutluluk’ konulu konferans düzenlendi. Konferansa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in eşi Esra Şimşek, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın eşi Melike Nur Kılıç, Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl’ün eşi Şaziye Erdöl ve SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek ile vakıf üyeleri, katılımcılar ve davetliler katıldı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Öznur Özdoğan tarafından verilen ‘İnsanlar arasındaki iletişim, dayanışma ve mutluluk’ konulu seminerde, olumlu düşünmenin gücü anlatıldı.

Doç. Dr. Öznur Özdoğan, "Olumluluk o kadar önemli ki bedeni etkiliyor, bağışıklık sistemini etkiliyor" diye konuştu. Mutlu olmanın yollarını anlatan Doç. Dr. Öznur Özdoğan konuşmasının sonunda katılımcılarla birlikte dua etti.

Konuşmalarından dolayı Öznur Özdoğan’a teşekkür ederek plaket ve çiçek veren Nevin Gökçek, "Allah onun söyledikleri gibi bize hareket etmeyi ve yaşamayı nasip etsin, güzel ahlak, güzel huy versin, bizleri şaşırtmasın, şeytana uydurmasın. Umuyorum, burada güzel bir atmosfer oldu." dedi. Yoksullar Haftası nedeniyle pek çok konferansa katıldıklarını anlatan Nevin Gökçek, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in sözlerini anımsatarak, şöyle konuştu: "Yardımlaşmak, birisinin elinden tutmak çok güzel bir şey. Hiç, kullandığınız çok güzel bir giysiyi birisine vermek için dolabınızı açar mısınız? Kullanmadığınız eski yüzlü bir giysiyi açar verirsiniz. Eğer çok sevdiğiniz bir şeyi vermek için dolabı açarsanız o zaman siz olgunlaşmış bir insansınız. Biz daha o olgunlaşmaya gelemedik diye düşünüyorum."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme