Hırsız Kiralayıp Patronlarını Soydular

Dünya Hali
Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde, alacakları olduğu gerekçesiyle eski patronlarının evini hırsız kiralayıp soydurdukları iddia edilen iki sevgili ile hırsızlık zanlısı ve hırsızlık yapacak k...
EMOJİLE

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde, alacakları olduğu gerekçesiyle eski patronlarının evini hırsız kiralayıp soydurdukları iddia edilen iki sevgili ile hırsızlık zanlısı ve hırsızlık yapacak kişiyi bulma konusunda aracılık yaptığı iddia edilen kişi, gözaltına alındı.

Altıparmak Mahallesi Değirmen Caddesi’ndeki Emin Parlak’a ait medikal şirketinde çalışan Ahmet K. (44) ve sevgilisi Gülay Ö. (43), bir süre önce işten ayrıldı. İddiaya göre, patronlarından alacakları olduğunu iddia eden iki sevgili, intikam almak için bir plan yaptı.

Daha önceden tanıdıkları Hakan A’ya giden sevgililer, patronlarının evini soyacak ve buradaki müşteri sözleşmelerini çalacak bir hırsız bulmasını, bunun karşılığında 50 bin lira ödeme yapabileceklerini söylediler.

Bunun üzerine Hakan A, Karapınar Mahallesi’nde dönercilik yapan eski sabıkalı İsmail K. (25) ile anlaştı. İsmail K. de gece camdan girdiği evde çekmece ve dolaplarda bulunan müşteri sözleşmelerini çalarak kayıplara karıştı. Hakan A’yı arayan İsmail K, evrakların kendisinde olduğunu ve 50 bin lirayı istediğini söyledi.

Parayı bir hafta boyunca alamayan İsmail K, bu kez medikal şirketinin sahibi Emin Parlak’ı arayarak evini soyan hırsızın kendisi olduğunu, 15 bin lira karşılığında evrakı kendisine teslim edebileceğini bildirdi. Emin Parlak, zanlıyla Karapınar Mahallesi dolmuş duraklarında buluşmak için randevulaşırken, durumu polise bildirdi.

Durakta dolmuş şoförü ve çaycı kılığına giren polis ekipleri, buluşma noktasına gelen İsmail K’yı yakaladı. Polis, İsmail K’nın ifadeleri doğrultusunda, Ahmet K, sevgilisi Gülay Ö. ile Hakan A’yı da gözaltına aldı. Zanlılar, ”Evden hırsızlık, mala zarar verme, konut dokunulmazlığını ihlal ve şantaj” suçundan adliyeye sevk edildi.

AA