Hawking’den Bir Garip Uyarı

Dünya Hali
Günümüzün Enstein’ı sayılan İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, "Uzaylılar var olabilir, ama insanoğlu onlarla temastan kaçınmalı" dedi. Discovery Channel‘da dün başlayan ...
EMOJİLE

Günümüzün Enstein’ı sayılan İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, "Uzaylılar var olabilir, ama insanoğlu onlarla temastan kaçınmalı" dedi.

Discovery Channel‘da dün başlayan yeni bir programda konuşan Hawking, "Uzaylılar ziyaretimize gelirse, bu Kristof Kolomb‘un Amerika’ya çıkmasından çok daha önemli sonuçlar doğurur" diye konuştu.

Böyle bir ziyaretin tehlikeli olabileceği uyarısında bulunan ünlü bilim adamı, "Evrimleşmiş uzaylılar, ulaşabildikleri gezegenleri ele geçirip oralarda koloniler kurmayı tasarlıyor olabilir" diye konuştu. Hawking, uzaylıların var olduğu kabul edilecekse, "onların neye benzediğini bilmenin" daha önemli olacağına işaret etti.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), muhtemel uzaylılara barış mesajı vermek amacıyla 2 sene önce uzaya yayın yaparak Beatles grubunun "Across The Univers" şarkısını dinletmişti. Şarkı 2439 yılında Polaris bölgesine ulaşacak.

68 yaşındaki Hawking, kainat ve yerçekimi konularındaki çalışmalarıyla biliniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme