Haftasonu Kış Geliyor

Dünya Hali
Hafta sonu kış geri geliyor. Sıcaklıklar hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü tam 12 derece birden düşüyor.Tatil hazırlığı içerisinde olanlar bu haberi mutlaka dikkate alın. Haberi Kaydet Arkadaşına Gön...
EMOJİLE

Hafta sonu kış geri geliyor. Sıcaklıklar hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü tam 12 derece birden düşüyor.Tatil hazırlığı içerisinde olanlar bu haberi mutlaka dikkate alın.
Haberi Kaydet Arkadaşına Gönder 23 Haziran 2011 10:05 – 1 Yorum – 2,773 Okunma  Evet başlığı yanlış okumadınız bu hafta sonu ülkeye kış geliyor. Sıcaklıklar hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü sıcaklık tam 12 derece düşüyor.

Tatil hazırlığı içerisindeyseniz bu haberi mutlaka dikkate alın.Cumartesiden itibaren serin ve yağışılı hava yurdu etkisi altına alacak.

SICAKLIK 12 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, 26 Haziran Pazar gününden itibaren Batı bölgelerimiz başta olmak üzere, 3 gün sürecek kuvvetli yağışlar ve soğuk hava dalgası geliyor. Pazar gününden itibaren etkili olması beklenen yağışlar ve soğuk havayla birlikte hava sıcaklığında da hissedilir derecede bir düşüş olacak. Önümüzdeki hafta başı sıcaklıklar 9-12 derece arası bir düşüş gösterecek. Şiddetli yağışın en etkili olacağı bölge ise Batı Karadeniz Bölgesi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara’da kuvvetlice esecek.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık.(29)
ANKARA: Az bulutlu ve açık.(29)
İZMİR: Az bulutlu ve açık.(34)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(38)
SAMSUN: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(25)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık.(21)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek.
EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla güneydoğu kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek

Haber7