Dünya Hali

Gül, Twitter’dan İzlenimlerini Paylaştı

Tatbikatı ”olağanüstü etkileyici” olarak nitelendiren Gül, 1,5 metre kalınlığındaki karda ve zor iklim şartlarında 2 bin 115 personelden oluşan kara ve hava unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatın koordinasyonunda görevli komutanları tebrik..

Gül, Twitter’dan İzlenimlerini Paylaştı

Tatbikatı ”olağanüstü etkileyici” olarak nitelendiren Gül, 1,5 metre kalınlığındaki karda ve zor iklim şartlarında 2 bin 115 personelden oluşan kara ve hava unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatın koordinasyonunda görevli komutanları tebrik ederken, bayan üsteğmenle de karşılaştığını belirtti.

Gül, silahlı kuvvetlerin sadece kullandığı teçhizatın değil, elbiselerinin de en modern ordularınkine eşdeğer olduğunu vurguladı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın vücuduna koyduğu ”Cep sobası” olarak tabir edilen ısıtıcı fotoğrafını paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından basın kuruluşlarıyla paylaşılan görüntüde Gül, Arınç’a, ”Cep sobası”nın vücuda ya da parkanın cebine konulduğunda saatlerce vücudu sıcak tuttuğunu anlatıyor. Gül’ün, ”Cep sobası”nın etkisini göstermek için Arınç’ın parkasını açtığı ve ısıtıcıyı vücuduna yerleştirdiği görülüyor.

Gül, twitter’da soğuk havada kar kamuflajıyla nöbet tutan Mardinli bir askerle çektirdiği fotoğrafı da paylaştı.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL