Geri Dönüşümle Engellilerin Yüzü Gülüyor

Dünya Hali
Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Merkez İnşaat işbirliği ile yapılan geri dönüşüm tesisi tanıtım gezisi Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, Gürpınar Lisesi Ç...
EMOJİLE

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Merkez İnşaat işbirliği ile yapılan geri dönüşüm tesisi tanıtım gezisi Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, Gürpınar Lisesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri ve Kavaklı Mahallesi ev hanımlarının katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Yardımcısı Yeşil, belediye olarak geri dönüşüme önem verdiklerini belirterek, şu bilgileri verdi: "Göreve geldiğimizde geri dönüşüm miktarı 70 bin tondu.Şimdilerde 500 bin ton atık, ekonomiye kazandırılıyor."

Atık pil toplama yarışmasında 2. olan Gürpınar Lisesi’ne geri dönüşüme yaptığı katkılardan dolayı projektör ve renkli yazıcı; plastik kapak toplama kampanyasında 250 kg kapak toplamalarından ötürü de tekerlekli sandalye hediye edildi. Sandalye, Gürpınar Lisesi’nde engelli olarak eğitimini devam ettiren bir öğrenciye verildi.

Zaman