Gazzeli çocuklar için 43 mum

Dünya Hali
Küçük Gazeteciler Kulübü’nden onlarca çocuk, İsrail’in Gazze saldırılarında yıkılan Ed-Delv ailesine ait evin enkazı üzerinde saldırılarda hayatını kaybeden çocukları temsilen 43 mum yaktı...
EMOJİLE

Küçük Gazeteciler Kulübü’nden onlarca çocuk, İsrail’in Gazze saldırılarında yıkılan Ed-Delv ailesine ait evin enkazı üzerinde saldırılarda hayatını kaybeden çocukları temsilen 43 mum yaktı.

Filistinli çocuklar adına konuşan gazeteci İman Vakid, ”İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıların geride bıraktığı yıkım sebebiyle çocukların yaşadığı acının gölgesinde, çocukları öldüren ve onları hedef tahtasına dönüştüren İsrail’in işlediği cinayetleri belgelemek için buraya Delv ailesine ait evin enkazına geldik” dedi.

Filistinli çocukların, özgürlüğüne kavuşuncaya kadar ülkelerini ve çocukluk haklarını savunmaya devam edeceğini dile getiren Vakid, ”Biz dünyadan sadece Filistin çocuklarını korumasını ve çocuk katili İsrailli yöneticilerin yargılanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İsrail, saldırılarında Delv ailesinden 5’i çocuk 2’si kadın 9 kişiyi öldürmüştü.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AA Genel Müdürü Kemal Öztürk de İsrail’in saldırılarının altıncı gününde Gazze’ye düzenledikleri ziyaret sırasında Delv ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme