GATA’ya başörtülü başhekim atandı

5 Temmuz darbe girişiminden sonra bir yandan askeriyedeki temizlik devam ederken diğer taraftan da devrim niteliğinde kararlar alınıyor.

Bir dönem yasaklarla ismi lekelenen ve başörtülü olduğu için kapalı kadınların içeri alınmadığı GATA‘ya başörtülü başhekim atandı.

Sosyal medyada dile getirilen bu haberle ilgili ayrıntılar gelecek…

EMİNE ERDOĞAN’I AĞLATAN GATA HADİSESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2007’de geçirdiği felç nedeniyle dönemin Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur’u ziyaret etmek isteyen eşi Emine Erdoğan’ın engellendiğini anlatmıştı.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söylemişti: “Nejat Uygur GATA’da hasta yatıyor. Eşim ziyarete gitmek istiyor. Nejat Uygur’un hanımı (Nejla Uygur) arıyor ve diyor ki, ‘Ne olur biz sizinle dışarıda buluşsak… Siz buraya gelmeseniz… Burada yetkililer sıkıntı doğabilir, gelmemesi isabeti olur diyor.’ Ben bunu o dönem en üst düzeyde gündeme getirdim. ‘Nedir bu hal ya, ne yaptıklarının farkında mısınız?’ dedim.”

Nejat Uygur’un eşi Nejla Uygur ise o gün yaşananları katıldığı bir televizyon programında anlatmıştı. Nejla Uygur, Emine Erdoğan’dan hastaneye ziyaret için telefon geldiğini, kendisinin bundan çok büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Hastanedeki doktorlara gerekli protokol uygulansın diye Emine Erdoğan’ın geleceğin haber verdim. Ancak doktorların Emine Hanım’ın hastaneye girmesinin doğru olamayacağını belirtmeleri üzerine ben nedenini sordum. Emine Erdoğan’ın ‘türbanlı’ olduğunu söylediler. Ben hastanede eşarplı hanımlı gördüğümü söyledim. Onlar da hastanedekilerin türbanlı değil eşarplı olduğunu söylediler.” ifadelerini kullanmıştı.

GATA aslına döndü

ASKER ANALARI DA ALINMIYORDU

“GATA‘da Başörtülü olduğu için yaralı Asker oğlunu ziyaret edemeyen annelerin döneminden başörtülü başhekim dönemine” gelindiğine vurgu yapan vatandaşlar ise şükür ve niyazlarını sosyal medya aracılığıyla gündeme getiriyorlar.-yeniakit.com.tr