Dünya Hali

Fazla Yakıtını Denize Boşalttı

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-New York seferini yapan tarifeli bir yolcu uçağı, kalkıştan hemen sonra iniş takımlarının kapanmaması nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Edinilen bilgilere göre, THY’nin TK-011 sefer sayılı..

Fazla Yakıtını Denize Boşalttı

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-New York seferini yapan tarifeli bir yolcu uçağı, kalkıştan hemen sonra iniş takımlarının kapanmaması nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri döndü.

Edinilen bilgilere göre, THY’nin TK-011 sefer sayılı Airbus A340-300 tipi TC-JDJ kuyruk tescilli ‘İstanbul’ isimli yolcu uçağı, saat 18:00’da İstanbul-New York seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan ayrıldı.

223 yolcusuyla birlikte havada seyir halindeyken, iniş takımları arıza yapan uçağın kaptan pilotu, hava trafik kontrol kulesi yetkilileriyle irtibata geçerek havalimanına geri dönüş için izin istedi. Hava trafik kontrol kulesinden gerekli izni alan yolcu uçağı, Karadeniz açıklarında yaklaşık 1 buçuk saat turlayarak, yakıtının fazlasını boşalttı.

İniş takımlarında arıza meydana gelen uçak yakıtının fazlasını boşalttıktan sonra, 20.10 sıralarında Atatürk Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde iniş yaptı. Airbus A340-300 tipi uçak teknik bakım için hangara çekildi. Bu arada yolcuların başka bir uçakla New York’a gönderileceği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL