‘Evlilik okulu’ ilk mezunlarını verdi

Dünya Hali
Bingöl Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nce Kültür Merkezi’nde düzenlenen ”Evlilik Okulu”nun sona ermesi dolayısıyla tören gerçekleştirildi. Kişisel Gelişim Uzmanı Gönül G...
EMOJİLE

Bingöl Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nce Kültür Merkezi’nde düzenlenen ”Evlilik Okulu”nun sona ermesi dolayısıyla tören gerçekleştirildi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Gönül Gende, koordinatörlüğünde yaklaşık 3 ay süren okulda, evlilik ve aile konusunda eğitim gören 25 kadına katılım belgesi verildi.

Törende konuşan Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gündoğdu, ailenin öneminden bahsederek, belediye olarak daha önce de Annelik Okulu ve Aile Okulu açtıklarını anımsattı.
Gündoğdu, ”Temennimiz burada edilen bilgi ve tecrübelerin, gerçek hayatta da tatbik edilmesi gerekiyor. Medeni cesaret gösterip eğitime katılan 25 hanım kardeşimi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Gönül Gende ise emek verilmeden, birbirlerini iyice tanımadan, anlık kararlarla gerçekleştirilen evliliklerin, anlık kararlarla kolayca son bulabildiğini belirterek, ”Evlenmeye niyetlenen gençlerin, evlilik kararı almadan önce mutlaka evlilik konusunda eğitim alması gerekir. Okulumuz, evlilik hazırlığı yapan, evliler ve daha önce evlilik yapmış ve boşanan gençler için son derece faydalı bir çalışma oldu” diye konuştu.

AA