Erdoğan yine fark attı

Dünya Hali
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’ı çok aktif kullanıyor. Bakanlar arasında ise Egemen Bağış ve Ahmet Davutoğlu deyim yerindeyse sosyal medya uzmanı… 12 bakan ise Twitter’ı hiç ...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’ı çok aktif kullanıyor. Bakanlar arasında ise Egemen Bağış ve Ahmet Davutoğlu deyim yerindeyse sosyal medya uzmanı… 12 bakan ise Twitter’ı hiç kullanmıyor. Kim mi o isimler?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kabine üyeleri sosyal paylaşım sitesi twitter aracılığıyla çalışmaları hakkında bilgi veriyor, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bazıları için günümüzün vazgeçilmezi haline gelen sosyal paylaşım siteleri, siyasiler tarafından da etkin olarak kullanılıyor. Bakanlar Kurulu üyeleri ve siyasi parti liderleri, programlarını, güncel konularla ilgili düşüncelerini twitter aracılığıyla paylaşıyor.

-En çok takipçi Başbakan’ın-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, twitter’ı düzenli kullanan siyasetçilerin başında geliyor. Bugüne kadar attığı tweet sayısı bin 498. Takipçi sayısı ise 2 milyon 46 bin 383. Başbakan, en çok takip edilen siyasetçi listesinde ilk sırada yer alıyor.

-Bağış 2’nci, Davutoğlu 3’üncü-
Erdoğan’dan sonra twitter’da en fazla takipçiye sahip bakan 454 bin 078 kişiyle Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış.
450 bin 300 takipçisi olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise listede 3. sırada yer alıyor.
Diğer bakanların takipçi sayıları ise şöyle:
Bakan Takipçi Sayısı
—– ————–
-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 296 bin 190
-Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç 266 bin 014
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 262 bin 114
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 135 bin 324
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 66 bin 441
-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 45 bin 994
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay 11 bin 169
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 7 bin 165
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 3 bin 176
-En fazla tweeti Eroğlu attı-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar bin 497 tweet atarken, Bakanlar Kurulu’nda en fazla tweeti 9 bin 121’le Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu attı.
Eroğlu’nun ardından en çok tweeti ise 6 bin 185’le Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış attı.

Bağış’ı, 6 bin 112 ile Maliye Bakanı Şimşek, 3 bin 212 ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2 bin 495’li Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bin 65 tweetle Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 525 tweetle Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 339 tweetle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 43 tweetle Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 13 tweetle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin izledi.
Bu arada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in attığı 7 tweetle kabinenin en az az tweet atan bakanı olduğu görüldü.

-12 bakan twitter kullanmıyor-
Bakanlar Kurulu’nda 12 bakan twitter kullanmıyor. 2 bakanın ise twitter hesabı var ancak aktif değil.
Başbakan yardımcıları Beşir Atalay ve Ali Babacan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer twitter hesabı kullanmıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise twitter hesapları olmasına rağmen, aktif olarak kullanmayan bakanlar olarak dikkati çekiyor.

-Muhalefet de twitter’da-
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grupları bulunan muhalefet partileri CHP, MHP ve BDP’nin liderleri de twitter kullanmayı ihmal etmiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefet liderleri arasında 981 bin 562 takipçiyle en fazla takipçi sıralamasında ilk sırada yer alıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 403 bin 167 takipçiyle ikinci sırada bulunuyor.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın takipçi sayısı ise 90 bin 443.
Kılıçdaroğlu’nun attığı tweet bin 611, Demirtaş’ın 952, Bahçeli’nin ise 786.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme