Ekmek Üreticileri Hijyen Okulu Kuruyor

Dünya Hali
Öncelikle BESAŞ çalışanları ve bayilerinin eğitileceği okulda, ekmek üretiminden satışına kadar geçen aşamadaki hijyen kuralları anlatılacak. Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman ve Yönetim Kurulu ü...
EMOJİLE

Öncelikle BESAŞ çalışanları ve bayilerinin eğitileceği okulda, ekmek üretiminden satışına kadar geçen aşamadaki hijyen kuralları anlatılacak.

Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırlayan BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, fabrikalarının, Türkiye’nin üçüncü büyük ekmek üretim tesisi olduğunu hatırlattı.

180 BAYİ VE BESAŞ ÇALIŞANI HİJYEN EĞİTİMİ ALACAK

Kalite Birliği’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini BESAŞ olarak yakından takip ettiklerini belirten Aydoğan, derneğin özellikle kalite ve hijyen çalışmalarının kendilerine örnek olduğunu kaydetti.

BESAŞ’a bağlı 180 bayinin bulunduğunun altını çizen Aydoğan, BESAŞ çalışanları ve bayilerinin hijyen eğitimlerinden geçmesi için dernekten destek istedi.

Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman da 1 yıl öncesinde kurulan derneğin bugüne kadar Bursa ve Trabzon olmak üzere yaklaşık 100 bin öğrenciye ücretsiz hijyen eğitimi verdiklerini ifade etti.

Karaman, kalite şehri Bursa imajının yerleşmesi noktasında BESAŞ ile işbirliği yapacak olmalarının önemine dikkat çekti. Yapılması planlanan ‘Hijyen Okulu’ projesiyle üreticiden satıcıya herkesin eğitimden geçeceğini vurgulayan Karaman, BESAŞ işe ortaklaşa yapılacak olan çalışmanın diğer ekmek üreticisi fırınlara da örnek olacağını dile getirdi.

CİHAN