Düğününe MSN’den Katıldı

Dünya Hali
Adana’da bir düğün damatsız yapıldı. ABD’de çalışan damat Hasan Şire yetişemeyince, gelin Gönül Güler ona MSN’le ulaşıp ekranda göbek attırdı İstanbul’daki bir kafede 2.5 yıl ö...
EMOJİLE

Adana’da bir düğün damatsız yapıldı. ABD’de çalışan damat Hasan Şire yetişemeyince, gelin Gönül Güler ona MSN’le ulaşıp ekranda göbek attırdı

İstanbul’daki bir kafede 2.5 yıl önce bir ortak arkadaşları sayesinde tanışan Gönül Güler (31) ile Hasan Şire’nin (31) önceki gün yapılan düğününde sadece gelin vardı…

Hasan Şire, Gönül Güler’le tanıştıktan bir süre sonra, amcasıyla birlikte ABD’nin New York eyaletindeki bir benzin istasyonunu işletmeye gitti. Şire ile Güler sosyal paylaşım sitesi MSN üzerinden görüşmeye devam etti. Genç adam, Gönül Güler’e MSN üzerinden evlenme teklifinde bulunup olumlu cevap alınca, çift de evlenme yolundaki ilk adımı atmış oldu.

Hasan Şire’nin ABD’den memleketi Adana’ya gelmesiyle çift nişan yaptı. Nişan sırasında düğün tarihi 26 Aralık 2009 olarak belirlendi. Düğün günü ABD’den izin alıp gelmek üzere Adana Havalimanı’ndan ayrılan Şire’yi, nişanlısı Gönül Güler, arkadaşları ve ailesi gözyaşları arasında tekrar ABD’ye uğurladı.

GELİNLE DAMAT 3G ÜZERİNDEN OYNADI

Düğün tarihi yaklaştıkça, Hasan Şire’nin, bırakamayacağı derecede yoğun olan işleri nedeniyle düğününe gelemeyeceği kesinleşince, aile de, düğün salonunu kiraladığı ve bütün hazırlıkları yaptığı için düğünü damatsız yapmaya karar verdi. Önceki gece yapılan düğüne damat katılamayınca, nikâh masasında tek başına oturan gelin, ilk dansını kayınbabası Ahmet Şire (56) ile yaptı.

Kendi düğününe katılamayan Şire, ABD’den 3G bağlantısı ile dizüstü bilgisayarından düğününü izledi. Gelin Güler, 3G ile bağlantı yapıldığını duyunca sevinçten havalara uçtu. Önce nikah masasında eşiyle MSN üzerinden görüntülü sohbet eden Güler, daha sonra dizüstü bilgisayarı sahneye getirterek damatla karşılıklı oynayınca, bir ilke daha imza atılmış oldu.

Bir süre oynadıktan sonra eşini telefonla arayarak konuşan Güler, “Yoksun burada… Yerinde Meltem oturuyor. Herkes senin sesini duymak istiyor ama telefonun sesi fazla çıkmıyor. Herkesin sana selamı var” dedi. Damatsız düğün yapıldığı için buruk bir sevinç yaşayan gelin Güler, “Sen burada yoksun ama yine de bizimle birliktesin. Seni çok seviyorum. Sen kalbimdesin” dedi.

İstanbul’da tanışıp evlenmeye karar verdiklerini anlatan Güler, “Sözün bittiği yerdeyim. Artık hiçbir şey söyleyemeyeceğim. O düğüne gelemedi ama ben 11 ocak günü aşkımın yanında olacağım” diye konuştgelinnettenevlendi.