Dokunulmazlık Tartışmaları Sürüyor

Dünya Hali
Dokunulmazlıklarının kaldırılmasında nasıl bir yol izlenecek? Bu konuda hükümetin izleyeceği yol, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’ye soruldu. Canikli, dokunulmazlıkların kaldırılması...
EMOJİLE

Dokunulmazlıklarının kaldırılmasında nasıl bir yol izlenecek?

Bu konuda hükümetin izleyeceği yol, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’ye soruldu.

Canikli, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin çalışmaların hız kazanacağını belirterek, ”Nasıl objektif kriterler bulabiliriz, çalışmaları devam ediyor. Yılbaşından sonra hız kazanır" açıklamasında bulundu.

Dokunulmazlık, Meclis’te muhalefettin de gündemindeydi.

Hakkında taciz iddiasıyla fezleke bulunan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dokunulmazlığının kaldırılması için hem Meclis Başkanlığı’na hem de Anayasa-Adalet Karma Komisyonu’na dilekçe verdiğini hatırlattı, ardından partisinin kürsü hariç tüm dokunulmazlıklara karşı olduğunu söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, fezlekelerle ilgili işlemlerin biran önce başlatılmasını istedi.

Ve BDP…

BDP’li Sırrı Sakık hakkında 20’den fazla fezleke bulunduğunu belirterek, dokunulmazlığın gerekli olduğunu savundu, kaldırılacaksa bütün dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğini savundu.
 

TRT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme