‘Dikkatsizsem Sebebi Var!’

Dünya Hali
Kaliforniya Üniversitesi‘nden Dr. Steven Cramer ve ekibinin yaptığı araştırmada bir gendeki değişimin, araç kullanırken bazı kişilerin daha dikkatsiz olmasına neden olabildiğini ortaya koydu. Ba...
EMOJİLE

Kaliforniya Üniversitesi‘nden Dr. Steven Cramer ve ekibinin yaptığı araştırmada bir gendeki değişimin, araç kullanırken bazı kişilerin daha dikkatsiz olmasına neden olabildiğini ortaya koydu.

Bazı sürücülerin araç kullanırken dikkatsiz olmasının nedeninin bir genden kaynaklanıyor olabileceği açıklandı.

Kaliforniya Üniversitesi‘nden bilim adamları, bir gendeki değişimin, araç kullanırken bazı kişilerin daha dikkatsiz olmasına neden olabileceğini belirtti.

Dr. Steven Cramer ve ekibinin yaptığı araştırma, geninde değişim olmayanların, testlerde "dikkatsiz sürücülere" göre yüzde 20 daha başarılı olduğunu gösterdi.

"Cerebral Cortex" dergisinde ve Fransız "Le Nouvel Observateur" dergisinin internet sitesinde yayımlanan araştırmada, simülatörde bir hafta arayla yapılan 2 testte "dikkatsiz sürücülerin" diğerlerine göre daha fazla hata yaptığı, öğrendiklerini daha çabuk unuttuğu görüldü.

Steven Cramer, simülatör ile ortak beceriyi değerlendirmek üzere yapılan araştırma sırasında "dikkatsiz sürücü geni tezinin" tesadüfen ortaya çıktığını ifade etti. Cramer, araştırmanın sadece 30 kişiyi kapsaması nedeniyle araştırmadan kesin sonuçlar çıkarmanın henüz mümkün olmadığını, gerçekten "dikkatsiz sürücü geninin" bulunup bulunmadığını anlamak için başka araştırmaların da yapılması gerektiğini vurguladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme