Daha 3 Yaşında Hafız!

Dünya Hali
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşayan 3 yaşındaki Zehra Hüseyin, Kur’an-ı Kerim sûrelerini hiç takılmadan ezbere okuması ile herkesi şaşırtıyor. Daha tam olarak konuşamayan mi...
EMOJİLE

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşayan 3 yaşındaki Zehra Hüseyin, Kur’an-ı Kerim sûrelerini hiç takılmadan ezbere okuması ile herkesi şaşırtıyor.

Daha tam olarak konuşamayan minik Zehra’nın bu kabiliyeti başta anne ve babası olmak üzere yakınlarını mutlu ediyor.

Küçük Zehra’ya Kur’an-ı Kerim okumasını annesinin öğrettiği öğrenildi. Ailesi, Zehra’nın 1 yaşından beri Kur’an okuduğunu söylüyor. Zehra’nın annesi daha o doğmadan kendisinin sürekli sesli Kur’an okuduğunu kaydetti.

Annesi, arkadaşları daha konuşmaya bile başlamadan Zehra’nın Kur’an’dan 37 sûreyi ezberlediğini ifade ediyor. Babası, 1 yaşındaki çocukların anne baba demelerine rağmen minik Zehra’nın 3 sûreyi ezberlediğini anlattı.

Babası, Zehra daha kundaktayken Kur’an-ı Kerim okunduğu zaman dikkatle dinlediğini ifade ediyor. Zehra’nın dedesi Hacı Hüseyin Ağa da torununun bu durumuna “Olağanüstü bir şey” diyor. Hüseyin Ağa, Zehra’nın doğuştan gelen bu kabiliyetinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Haber7.com