Çocuklardan İnsanlık Dersi

Dünya Hali
Sosyal paylaşım sitesi ‘facebook’ta en çok tıklanan ve paylaşılan fotoğraflar arasında yer alan bir kare bakana; ‘insanlık dersi’ veriyor. Karede; su kanalına düşen yavru bir k...
EMOJİLE

Sosyal paylaşım sitesi ‘facebook’ta en çok tıklanan ve paylaşılan fotoğraflar arasında yer alan bir kare bakana; ‘insanlık dersi’ veriyor. Karede; su kanalına düşen yavru bir köpeği, iki küçük çocuk ölümü göze alıp, el ele tutuşarak kurtarmaya çalışması yer alıyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en çok ilgi çeken ve kullanıcı sayısıyla da öne çıkan sosyal paylaşım sitesi ‘facebook’ta her gün milyonlarca video ve fotoğraf paylaşılıyor.

Gündelik olayların yanı sıra Türkiye ve dünya gündeminin de yorumlandığı paylaşımlarda kullanıcılar kendi görüş ve düşüncelerini dile getiriyor. Sitede paylaşılan kimi fotoğraflarsa adeta ‘insanlık dersi’ veriyor. Kim tarafından çekildiği bilinmeyen söz konusu fotoğraflardan birindeyse; su kanalına düşen yavru köpeği, iki küçük çocuk kurtarmaya çalışırken görülüyor.

Çocuklardan biri sulama kanalının üst tarafındaki çimlere tutunurken, diğer elindeki çantayı da kendisiyle hemen hemen aynı yaşta olan diğer çocuğa uzatmış halde duruyor. Arkadaşının uzattığı çantayı tutan çocuk, diğer eliyle de suda çırpınan yavru köpeğe uzatıyor. Köpekse can havliyle küçük çocuğa doğru yaklaşıyor. İşte bu kare bakana; ‘insanlık hala ölmemiş’ dedirtiyor.

Özellikle hayvanlara yönelik kötü muamele ve şiddetin her geçen gün tırmandığı bugünlerde facebook’ta paylaşılan bu fotoğraf karesi, yüreklere su serperken küçük bir tebessüm edilmesini de sağlıyor.

Sabah