Buz Tutan Gölde Kızak Keyfi

Dünya Hali
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… VİDEO İÇİN TIKLAYIN… Çıldır Gölü üzerinde kızaklara binip göl üstünde gezinti yapan turistler, doğal güzelliğin tadını doyasıya çıkarıyor. Ziyaretçiler ara s...
EMOJİLE

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

VİDEO İÇİN TIKLAYIN…

Çıldır Gölü üzerinde kızaklara binip göl üstünde gezinti yapan turistler, doğal güzelliğin tadını doyasıya çıkarıyor. Ziyaretçiler ara sıra atlı kızakla ralli yapmanın heyecanını da yaşıyor. Buzlar üstünde son sürat giden atlı kızaklara binenler büyük heyecan yaşarken, kenarda bekleyen vatandaşlar ise yarışı nefeslerini tutarak izliyor. Buz üstünde adeta dans eden atlar ara sıra hızını alamayıp buz üstünde kayıp düşebiliyor.

İlk defa donmuş göl üstüne atlı kızak heyecanı yaşayanlar, büyük keyif aldıklarını vurguladı. Önce korktuklarını, ancak atlı kızaklarla gezinti yaptıktan sonra bu korkularının kaybolduğunu anlatan ziyaretçiler, Çıldır Gölü’nün doğal güzelliğini herkesin gelip görüp, atlı kızakla ralli yapmasını şiddetle tavsiye ettiklerini kaydetti.

TUR BAŞI 20 LİRA

Donan göl üzerinde atlı kızaklarla turistlere hizmet veren atlı kızakçılar ise tur başına 20 lira alıyor. Gölde 20 yıldır atlı kızak hizmeti veren Hakan Kılıç, sadece hafta sonu Çıldır Gölü’ne geldiklerini, az da olsa para kazandıklarını ifade ediyor.

Kılıç, atları ve kızakları süsleyip Çıldır Gölü’nün yolunu tuttuklarını, gölün kendileri için ekmek kapısı olduğunu belirtiyor. Kılıç, haftalık yaklaşık 150 lira para kazandıklarını kaydediyor.

Gece en düşük sıcaklık, eksi 8 dereceyle Erzurum’da ölçüldü

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan soğuk hava şartları, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı eksi 8 dereceyle Erzurum’da ölçüldü.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yüksek basınç sisteminin etkisi altında olan Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 8 dereceyle Erzurum’da ölçülürken, diğer illerde ise en düşük hava sıcaklıkları, Ardahan’da eksi 6, Kars’ta eksi 4, Iğdır’da eksi 1, Ağrı’da 0 ve Erzincan’da 1 derece olarak kaydedildi.

Bugün beklenen en yüksek sıcaklıkların ise Kars’ta eksi 1, Erzurum ve Ağrı’da 0, Iğdır’da 2, Ardahan’da 3 ve Erzincan’da 4 derece olması tahmin ediliyor.

Yetkililer, bölgede kar yağışının aralıklarla etkili olduğunu, yağışın etkisini kaybetmesiyle sıcaklığın düşmesinin beklendiğini ifade ettiler.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme