Bu Keyif Hiçbir Yerde Yok!

Dünya Hali
Haberde; bir yanda Boğaz’ın altında dev tüplerle geçişi sağlayacak Marmaray, diğer yandan üçüncü köprü projesinin 15 milyonluk metropolde ulaşımı kolaylaştıracağı belirtiliyor. Ancak Boğaz&rsquo...
EMOJİLE

Haberde; bir yanda Boğaz’ın altında dev tüplerle geçişi sağlayacak Marmaray, diğer yandan üçüncü köprü projesinin 15 milyonluk metropolde ulaşımı kolaylaştıracağı belirtiliyor. Ancak Boğaz’ın eşsiz güzelliği ile yapılan vapur yolculuklarının yerini hiçbir şeyin tutmayacağı Esmet Ulukut adlı bir vatandaşın “Vapur keyfi dünyanın hiçbir yerinde yok. O köprüleri de, tüp geçitlerden de geçmek istemiyorum. Mis gibi deniz havası en güzeli” sözleriyle destekleniyor.

Şehir Hatları Genel Müdürü Süleyman Genç’in görüşlerine de yer verilen haberde İDO’nun özelliştirildiği hatırlatılarak şu ifadelere yer veriliyor: “Deniz otobüsleri hız ve konfor sunuyor olsa da 30-40 yıllık şehir hatları vapurlarının güvertesinde çay yudumlayıp, martılara simit atmanın tadı başka. Şehir hatları vapurları günde 150 bin kişiyi taşıyor. İnsanlar bu yolculuk sırasında bir yandan kentin tarihi slüetini görebiliyor, diğer yandan modernleşmenin ve endüstrinin ne kadar hızla değiştiği gözleyebiliyor."

Star