Bu içecekler zayıflatıyor

Dünya Hali
Diyet yapanların aklına takılan sorulardan biri de içeceklerin kalorisidir. Sıvı besinlerin göründükleri kadar masum olmadıklarını söyleyen Diyetisyen Gizem Şeber, “Rejim yapıp kilo veremiyorsan...
EMOJİLE

Diyet yapanların aklına takılan sorulardan biri de içeceklerin kalorisidir. Sıvı besinlerin göründükleri kadar masum olmadıklarını söyleyen Diyetisyen Gizem Şeber, “Rejim yapıp kilo veremiyorsanız, bir de ne içip ne içmediğinize dikkat edin” dedi. İşte Şeber’den tüyolar..

SEBZE SULARI

Kalorisi düşük ve tokluk hissetmeye yardımcı sebze suları, diyet yapanlar için ideal. Vitamin, mineralden ve antioksidanlardan zengindir. Ancak hipertansiyon hastalarının dikkatli tüketmesi gerekir.

YARIM YAĞLI SÜT

İçerdiği protein ile tokluk hissi sağlar ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Kalsiyum mineralinin düzenli alınmasının özellikle göbek çevresinde yağlanmanın düşmanı olduğu bilinmektedir. Günde 2 bardak süt tüketimi kemik sağlığı için gerekli ve aynı zamanda zayıflamaya yardımcıdır.

YEŞİL ÇAY

İçerdiği kateşin maddesi, yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur ve yaşlanmayı geciktirir. Antioksidan içeriği ile kansere karşı koruma sağlar. Günde 2 kupa tüketilmesi sağlıklı.

KREMALI KAHVELER

İçerdiği krema oranına ve kahvenin boyutuna göre bir hamburger kadar kalori içerebilir. Gizli kalori bombası olan bu tür içecekler küçük boy seçilmeli ve ara öğün yerine tüketilmeli.

MEYVE ÇAYLARI

İştahı azaltır. Kalorisi azdır. Diyette yer almasında bir sakınca yoktur. Su içemeyenler için su yerine geçecek sağlıklı bir alternatif olabilir.

FİLTRE KAHVE

Günde 3-4 kupa kahve, konsantrasyonu güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır. Şeker ve kanser hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hipertansiyon ve yüksek kolesterol hastaları günde 1 kupadan fazla içmemeli.

SU

Uzun süre tok hissetmemizin yanı sıra metabolizmamızı hızlandırır. Kabızlık sorununun en önemli önleyicilerinden olan su, vücudumuzun ödem atmasını, kan dolaşımının düzgün olmasını da sağlar. Tüm bu olumlu etkilerinin yanı sıra zayıflama esnasında vücutta yıkılan ve zararlı etkisi olabilecek öğelerin vücuttan uzaklaştırır./mylıfe

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme