Dünya Hali

Bu da Vosvos Festivali

Ünlü Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 60’lı ve 70’li yılların daha sonraları kolay kolay yaşlanmayacak gençleri için son derece ‘akılda kalıcı’ birşey üretmişti. Volkswagen, daha doğrusu ‘vosvos’ tutkusunun bugünlere kadar artarak..

Bu da Vosvos Festivali

Ünlü Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 60’lı ve 70’li yılların daha sonraları kolay kolay yaşlanmayacak gençleri için son derece ‘akılda kalıcı’ birşey üretmişti. Volkswagen, daha doğrusu ‘vosvos’ tutkusunun bugünlere kadar artarak devam edeceğini önceden tahmin edebilirler miydi acaba? Herkesin hayatına bir şekilde girmiş ve güzel hatıralar bırakmış bu araç, insanları birbirine bağlayan en önemli temalardan biri aynı zamanda. Vosvos’un Vos’u, Teos Antik yarımadası’nın ‘Teos’unu birleştirip 3 günlük bir Vosvosçu kampı, çiçek cocukların yola çıkış hikâyesinin tekrarını çeken VosTeos Festivali, 1-2-3 Eylül 2011 tarihlerinde İzmir Seferihisar’ın mavi bayraklı plajı Akarca’da.
 
Vosvos’un bu sembolik çatısı altında ülkemizin geçmişine güzel imzalar atan hem 68 hem de 78 kuşağının temsilcileri, eşleri, sevgilileri arkadaşları ve çocukları toplanıyor aslında. Bu festival, diğer festivaller gibi sadece konser ağırlıklı değil. Doğa sporları ve türlü eğlenceler var. Her dakikası dolu dolu, canlı, mavi ve yeşil tonlarının hakim olduğu, neşe ve bol kahkahalı. Savaş karşıtı, çevreye duyarlı, seyahat etmeyi seven ve özgürlüklerine düşkün olan Vosvosçuların ve onlara katılmak isteyenlerin festivali, kampı.
 
Womenist.net’in haberine göre festival alanının yer aldığı Teos, İzmir’in Seferihisar İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıktaki Sığacık Köyü’nün bir kilometre güneyinde deniz kenarında bulunuyor. Milattan önce 1.000 yıllarında İon kolonisi tarafından kurulduğu düşünülüyor. Festival alanına ulaşmak için İzmir’in Seferihisar İlçesine ulaştıktan sonra Kuşadası istikametine doğru 5 km devam ediliyor. Akarca Mavi Bayrak Plajı levhasından sağa giriş yapılıp festival boyunca yer alacak VosTeoS yönlendirme levhaları takip edilerek yaklaşık 2-3 kilometre sonra festival alanına ulaşılıyor. Festival alanının bölge sakinleri tarafından bilinen adı ; Akarca Mavi bayraklı plaj alanı.
 
Festivalde 3 gün boyunca Moğollar, Üç Hürel, Erkin Koray gibi isimler var. Beach Volley ve tavla turnuvası, sessiz sinema ve tabu yarışmalarının dışında kamp ateşiyle Vosvos hikâyeleri paylaşılıyor. 60 ve 70’li yılların müziklerinin eşlik edeceği Dj performansları ve harika bir denizde yüzme fırsatı da cabası. Rezervasyon ve detaylar için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. VosTEOS sizi bekler, geliyor musunuz?

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL