Dünya Hali

BTK’da ‘Online Şikayet’ Dönemi Başlıyor

BTK’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tüketici şikâyetlerinin elektronik ortamda yapılabilmesi, tüketicilerin yaptıkları başvuruya ilişkin aşamaları takip edebilmesi, şikâyetlerin etkin ve hızlı bir şekilde çözümlenmesiyle Kurum’un şikâyetleri analiz ederek..

BTK’da ‘Online Şikayet’ Dönemi Başlıyor

BTK’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tüketici şikâyetlerinin elektronik ortamda yapılabilmesi, tüketicilerin yaptıkları başvuruya ilişkin aşamaları takip edebilmesi, şikâyetlerin etkin ve hızlı bir şekilde çözümlenmesiyle Kurum’un şikâyetleri analiz ederek şikâyetlerin yoğunlaştığı alanda gerekli denetim faaliyetlerini yapabilmesine imkân sağlaması amacıyla hazırlanan "BTK Online Şikâyet Yönetim Sistemi” tuketici.btk.gov.tr internet adresinin oluşturulması için çalışmalar yapılıyor. Test aşamasında olan internet adresinin, bir süre sonra faaliyete geçeceği kaydedildi. Üst Kurum, test aşamasındaki adresin hazırlıkları tamamlanıncaya kadar mevcut şikâyetleri internet üzerinden almaya devam ediyor. Online şikâyet başvurusu yapmak isteyenlerin, öncelikle internet adresinde belirtilen bilgilendirmeyi okumaları tavsiye ediliyor. Faturalar, tarifeler, kampanyalar, abonelik hizmetleri gibi konulardaki şikâyet ile ilgili olarak öncelikle; abonelik sözleşmesi imzalayarak hizmet alınan işletmeciye müracaat etmek gerekiyor. Müracaata rağmen şikâyet devam ediyorsa işletmeciden alınan gerekli bilgi ve belgelerle birlikte BTK’ya başvuruluyor.
 
Kuruma başvuru ve şikâyet için kullanılabilecek iletişim bilgilerine iletişim sayfasından ulaşılabiliyor. Bunun yanında Kurum’a başvuru ve şikâyetlerini online olarak iletmek isteyenlerin internet adresi üzerinde belirtilen iletişim kısmından ilgili bilgileri doldurmaları yeterli.
 

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL