Birlikte By-pass Oldular

Dünya Hali
Adana’daki 50 yıldır aynı yastığa baş koyan 69 yaşındaki Meryem ve 70 yaşındaki Veli Karabucak çifti, özel bir hastanede birlikte by-pass oldu. Çiftin, kalpleri ameliyat sırasında aynı anda durd...
EMOJİLE

Adana’daki 50 yıldır aynı yastığa baş koyan 69 yaşındaki Meryem ve 70 yaşındaki Veli Karabucak çifti, özel bir hastanede birlikte by-pass oldu. Çiftin, kalpleri ameliyat sırasında aynı anda durduruldu, operasyonun ardından aynı anda çalıştırıldı.

KKTC’de 35 yıldır tarımla uğraşan Veli Karabacak, eşi ile birlikte son aylarda çabuk yorulma, halsizlik, göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklar yaşadı. Adana’ya gelen çifte önce anjiyo yapıldı. Damarlarının tıkalı olduğu saptanan yarım asırdır evli olan çifte by-pass yapılması kararlaştırıldı. Karabucak çifti, ameliyata birlikte girmek isteyince, buna göre düzenleme yapıldı. Operasyon ekibinin başkanı Op. Dr. Alaaddin Pekedis, "Karabacak çifti aynı anda ameliyata girmek isteyince, onların böyle rahat ettikleri düşüncesiyle ameliyata birlikte aldık. By- pass sırasında tıkalı damar üzerinde gerekli işlemleri yapabilmemiz için kalpleri durdurduk ve kalbin işlevini gören cihazları çifte bağladık. Ameliyat sırasında aynı anda kalpleri durduruldu, aynı anda da kalpleri çalıştırılıp, hayata döndürüldüler" dedi. 
 
Haberler.com