Bir Ömür Tükenmeyecek Meslekler

Dünya Hali
Bureau of Labor istatistiklerinde, ABD çalışanlarının bir meslekte ortalama çalışma sürelerinin 4,4 yıl belirtiliyor. Aynı işte uzun süre kalmak zor gibi gözükse de kimi mesleklerin piyasadaki dalgala...
EMOJİLE

Bureau of Labor istatistiklerinde, ABD çalışanlarının bir meslekte ortalama çalışma sürelerinin 4,4 yıl belirtiliyor. Aynı işte uzun süre kalmak zor gibi gözükse de kimi mesleklerin piyasadaki dalgalanmalardan daha az etkilendiği ve bu mesleklerde çalışanlara olan ihtiyacın azalmayacağı kaydediliyor.

İŞTE ÖMRÜ HİÇ TÜKENMEYECEK MESLEKLER

Eczacı

Her ne kadar doktorların semptomları yok etmede güçlü ilaçlar önerseler de insanların hasta olmaya devam ettiği sürece eczacılara olan ihtiyacın hiçbir zaman bitmeyeceği belirtiliyor.

Matematikçi

Matematikçilerinsahip olduğu bilgilerin, bilgisayar mühendisliği ve fizik gibi pek çok alanda kullanılabilir olması, matematiçilere olan ihtiyacın her zaman süreceğini gösteriyor.

Finansal Planlayıcı

Kriz döneminde varlık yönetiminin önem kazanmasına paralel olarak yatırımcıların kayıplarını minimize etmek adına finansal planlayıcılara duyulan ihtiyaç bitmeyecek gibi görünüyor.

Yazar

Küreselleşmeyle birlikte bilginin hızla yayılmasıyla farklı alanlarda yazan yazarlar daha da öne çıkıyor. Teknolojideki gelişmeler ‘teknik yazarlık’ mesleğini de geleceğin mesleklerinden biri yapıyor.

Bilgisayar Programcısı
 

İnsanların teknolojiden vazgeçmediği sürece bilgisayar programcılarına olan ihtiyacın son bulmayacağı düşünülüyor.

Öğretmen

Bilgiye olan açlığın artacağı varsayımıyla öğretmen açığının artacağı varsayılıyor.

İnşaat işçisi
 

Dünyada konut talebinin artmasına bağlı olarak tüm dünyada inşaat sektörü vazgeçilmez sektörlerden biri olarak görülüyor.

Kimya Mühendisi

Kimya mühendislerine teknoloji, enerji ve ilaç sektörlerinin yanı sıra kozmetik ve gıda sektörlerinde de ihtiyaç duyulması , bu mesleğin uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.

Gazeteport