Dünya Hali

Belediyeler Yarışıyor

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin, ”Duyarlı Toplum Projesi” kapsamında hayata geçirdiği, ”Şikayet, İhbar, Bilgi, İstek, Yorum, Öneri (SİBİYO)” sitesi, ”En iyi hizmet veren belediye” yarışması düzenliyor. SİBİYO’nun yöneticisi..

Belediyeler Yarışıyor

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin, ”Duyarlı Toplum Projesi” kapsamında hayata geçirdiği, ”Şikayet, İhbar, Bilgi, İstek, Yorum, Öneri (SİBİYO)” sitesi, ”En iyi hizmet veren belediye” yarışması düzenliyor.

SİBİYO’nun yöneticisi PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu, SİBİYO’nun, hakkını arayan ve kaliteli yaşama önem veren duyarlı tüketici ve vatandaşların artmasına katkı sağlamak üzere geliştirilen duyarlı toplum projesi olduğunu söyledi.

Projenin amacının, sadece şikayetleri dile getirmek ve insanları karşı karşıya getirmek olmadığını dile getiren Haşıloğlu, teklif ve önerileri yetkililere ulaştırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Vatandaşın, hizmet aldığı her alanda karşılaştığı problemi, bununla ilgili şikayet ve çözüm önerisini sitede yer alan bir, ”Arama motoru”nun haritası üzerinden noktasal işaretlemeyle dile getirebildiğine değinen Haşıloğlu, şöyle dedi: ”Çok yönlü bir çalışma. Sistem üzerinden vatandaşlar yapılması istenen öneri, istek ve şikayetlerini yazıyor. İlk başta oluşturduğumuz sitede insanlar karşılaştıkları sorunları harita üzerinde dile getiriyorlardı. Daha sonra sorunlarla birlikte çözüm önerilerini de aldığımız bir yarışma yaptık, ‘Kimin önerisi var’ adıyla. Şimdi de en iyi hizmet veren belediyeyi bulmak için yarışma düzenledik. ”Teşekkürler Belediyem” adı altında yapacağımız yarışma ile vatandaşın belediyelerden memnuniyetlerini alacağız.”

Haşıloğlu, vatandaşların belediyelerden memnuniyetlerini bildirdiği yarışmayı, milletvekilleri için de uygulamayı düşündüklerini bildirdi.

Altyapısı hazırlanan proje kapsamında yarışmanın gelecek ay başlayacağı ve bir yıl süreceği kaydedildi.
 
Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL