BDP’liler Aksaray’ı savaş alanına çevirdi!

Dünya Hali
Aralarında BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Levent Tüzel ve Aysel Tuğluk’un da bulunduğu grubun Aksaray’a yürümesine polis izin vermedi. Polis grubu Vatan Caddesi üzer...
EMOJİLE

Aralarında BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Levent Tüzel ve Aysel Tuğluk’un da bulunduğu grubun Aksaray’a yürümesine polis izin vermedi. Polis grubu Vatan Caddesi üzerinde gaz bombası kullanarak durdurdu.

FOTOĞAFLAR İÇİN TIKLAYIN…

EYLEMCİLER DURAKLARA ZARAR VERDİ

Cezaevlerindeki açlık grevine dikkat çekmek amacıyla İstanbul Aksaray’da gösteri yapmak isteyen gruba polis gaz bombasıyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericler, yol üzerinde bulunan otobüs duraklarının camlarını da kırdı.

Günün erken saatlerinden itibaren İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Aksaray Metro önüne konuşlandı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda donanımlı polisin yanında TOMA denilen zırhlı polis araçlar da metro ve çevresine getirildi. Öğlen saatlerinde aralarında BDP Milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk’un da bulunduğu grubun Aksaray’a yürümesine polis izin vermedi. Polis grubu Vatan Caddesi üzerinde gaz bombası kullanarak durdurdu.

Kullanılan biber gazından milletvekilleri etkilendi. Otomobillere bindirilen milletvekilleri olay yerinin yakınındaki bir otelin önüne götürüldü.

Müdahaleden kaçan eylemciler ara sokaklara dağıldı. Polisle göstericiler arasında ara sokaklarda koşuşturma yaşandı. Göstericiler kaçarken yol üzerinde bulunan otobüs duraklarının camlarını kırdı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bol miktarda gaz bombası kullandı. Gaz bombalarının fazlalığı nedeniyle Aksaray’da çoğu bölgeler duman altında kaldı. Gazdan vatandaşlar da etkilendi.

Geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, çevreye zarar veren çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme