Dünya Hali

Bakımevi Sığınak Oldu

İmranlı Kaymakamı Ömer Dağdeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İmranlı ilçe merkezi ile Kızıldağ Bakımevi arasında mahsur kalan araçlardaki vatandaşların, Kızıldağ Bakımevi’nde konuk edildiğini bildirdi. Şu anda bakımevinde 250’ye yakın kişinin..

Bakımevi Sığınak Oldu

İmranlı Kaymakamı Ömer Dağdeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İmranlı ilçe merkezi ile Kızıldağ Bakımevi arasında mahsur kalan araçlardaki vatandaşların, Kızıldağ Bakımevi’nde konuk edildiğini bildirdi.

Şu anda bakımevinde 250’ye yakın kişinin kaldığını ifade eden Dağdeviren, ”Hem binek otomobillerde kalan hem otobüslerde kalan herkesi, araçlar yerinden hareket edemediği için servis araçlarımızla, Karayollarının ekipleriyle bakımevine aldık. Şu anda araçlarında bulunan hiçbir vatandaşımız kalmadı. Bunun tek tek teyidini yaptık” dedi.

Bakımevine yerleştirilenlerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Dağdeviren, ”Hem öğle yemeği hem akşam yemeği olarak bütün erzakları gönderildi. Misafirlerimizin arasında ayrıca 15 civarında çocuklar da var. Onların da aynı şekilde sütleri, bebe bisküvileri, çocuk bezleri ve bütün kişisel ihtiyaçları da gönderildi. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderildi, tüm ihtiyaçlarını karşıladık” diye konuştu.

Bölgede tipi nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra düştüğünü aktaran Dağdeviren, ”Müthiş bir tipi var, göz gözü görmüyor, görüş mesafesi sıfır. Zaten emniyetten arkadaşlar, İmranlı merkezde yolu kapattı, hiçbir aracın geçişine müsaade etmiyoruz. 4×4 araçlar bile gidemiyor. Kızıldağ’a çıkmadan Kevenli Karakolumuz var, 4×4 araçlarla düz yolda yardım malzemelerini götürüp jandarma karakoluna teslim ediyoruz. Karayollarının araçları da gelip yardım malzemelerini karakoldan yukarıya, bakımevine götürüyorlar” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Sivas-Erzincan karayolunun Kızıldağ mevkisinin ulaşıma kapalı olması nedeniyle, Sivas’tan Erzincan istikametine giden araçların Zara-Geminbeli-Suşehri-Akıncılar-Gölova-Refahiye istikametine yönlendirildiği belirtildi. Ankara-Kırıkkale-Yozgat yönünden gelip Sivas üzerinden Erzincan’a gitmek isteyenlerin de Tokat güzergahından Erzincan istikametine yönlendirildiği kaydedildi.

Sivas kent merkezinde de trafik polislerinin, Erzincan yönüne gidecek otobüs şoförlerini ve diğer sürücüleri, şehirler arası otobüs terminalinde ve kentin çıkış noktalarında uyardığı bildirildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nden basın kuruluşlarına gönderilen bilgi notuna göre, Sivas-Erzincan karayolunun yanı sıra Kangal-Gürün, Şarkışla-Pınarbaşı yolları da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Kenti çevre illere bağlayan diğer ana güzergahlarda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Sivas-Tokat karayolunun Çamlıbel mevkisinde kar yağışının devam ettiği, araçların lastiklerine zincir takarak rampayı çıkabildiği, Karayolları ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran ve Zara-Suşehri yolunun Geminbeli mevkileri başta olmak üzere yüksek kesimlerde de araçların lastiklerine zincir takılı şekilde gidebildiği kaydedildi.

Yetkililer, sürücülere araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları, kar lastiği takılı bir şekilde yola çıkmaları önerisinde bulundu.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL