Dünya Hali

AVM’de Büyük Yangın!

Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulanan Ncity isimli alışveriş merkezinde henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 03.30’da yangın çıktı. Yangını söndürmek için itfaiye ekipleri seferber oldu. GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… VİDEO İÇİN..

AVM’de Büyük Yangın!

Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulanan Ncity isimli alışveriş merkezinde henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 03.30’da yangın çıktı. Yangını söndürmek için itfaiye ekipleri seferber oldu.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

VİDEO İÇİN TIKLAYIN…

Alışveriş merkezinin özellikle üst kısımlarının yanması yangının söndürülmesini güçleştirdi. Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İtfaiye ekiplerin yaklaşık 2 saatlik bir çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı.

Yanan alışveriş merkezinde soğutma işlemleri tamamlandı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yanan alışveriş merkezinde itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları tamamlandı.

Salim Dervişoğlu Bulvarı üzerinde bulunan ve İzmit’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan NCity’de, saat 03.00 sıralarında yangın çıktı. Yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınan alışveriş merkezinde soğutma çalışmaları tamamlandı.

Mağazalarda olumsuz bir durumun yaşanmaması için polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Polis, içeriye kimsenin girmesine izin vermedi. Alışveriş merkezinde bulunan işletme sahipleri olay yerine gelerek bilgi aldı.

Kocaeli Valisi: Yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ediyoruz

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, İzmit ilçe merkezinde bulanan Ncity isimli alışveriş merkezindeki yangının ilk tespitlere göre elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini söyledi.

Yangın yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha sonra açıklama yaptı. Topaca, yangının kontrol altına alındığını belirterek, "Alışveriş merkezinde 90 civarında işyeri var. İşyerinde maddi hasarlar meydana geldi. Yangın bir mağazada başlamış, ardından itfaiyeye haber verilmiş. Yangın kokusu alındığında biraz kendi içinde tedbir almaya çalıştıkları bilgisini aldım. İtfaiyenin bir gecikme ihtimali söz konusu değil. Haber verildiği andan itibaren müdahale edilmiş. 30 civarında itfaiye aracı müdahale etti. Müdahalede bir sıkıntı yoktur. Yangın tam olarak söndürüldükten sonra soruşturması yapılacak. Ayrıca aldığımız bilgilere göre can kaybının olmadığını tahmin ediyoruz. Bu da sevindirici bir durum." dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yangının çatıda olmasından dolayı söndürmede güçlük çekildiğini söyledi. Karasomanoğlu, "Daha çok çatı yangını şeklinde oldu. Çatının kimyasal maddeler sıkıştırılmış olmasından dolayı kısa sürede yanmasına neden oldu. Çatı olmasa daha kısa sürede söndürülecekti." dedi.

cihan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL