Atalay: Terörle mücadele sürecek

Dünya Hali
Beşir Atalay, Kırıkkale Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin İl Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Suriye’den gelenlerin sayısının her geçen gün arttığını hatırlattı. Bugün sa...
EMOJİLE

Beşir Atalay, Kırıkkale Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin İl Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Suriye’den gelenlerin sayısının her geçen gün arttığını hatırlattı. Bugün sayının 145 bin 360 kişi olduğunu belirten Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim özellikle güney sınırımızdaki illerimizde çok sayıda kamplarımız var. Yeni konteyner kentler oluşturuyoruz. Van’daki konteynerler boşaldı. Oradaki vatandaşlarımız kalıcı konutlarına taşındılar, bu konteynerlerden bir kısmını buralara taşıyoruz. Çadırları da kışa dayanıklı hale getirdik. Suriyeli kardeşlerimizin Türkiye de rahat etmeleri için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bizim koordinasyonumuzda pek çok kurumumuzun işbirliğinde bu verimli bir şekilde yürüyor. Sağlık hizmetinden eğitim hizmetine hiç bir şey ihmal edilmiyor. Okul çağındaki bütün çocukların eğitimi de veriliyor. Bizim dileğimiz inşallah Suriye’de bu sorunların bitmesi ve vatandaşların huzurlu bir şekilde ülkelerine dönmesi. O güne kadar Türkiye üzerine düşeni en iyi şekilde yapacak."

TERÖRLE MÜCADELE

Başbakan Yardımcısı Atalay, terörle mücadelenin bütün boyutları ile sürdüğünü belirterek, "Silahlı terör örgütü, silahlı terör unsuru oldukça, operasyonların ve güvenlik birimlerimizin çalışması ve mücadelesi sürecektir" dedi. Atalay, hem vatandaşların demokratik hak ve hukukunu en iyi şekilde koruduklarına hem de vatandaşlara sahip çıktıklarını anlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"’Geçmiş dönemlerde devletin yaptığı haksızlıkları telafi etmek için uğraşıyoruz. Vatandaşın güvenini sağlamaya çalışıyoruz. Terörle mücadelemiz uluslararası platformda ve güvenlik boyutunda devam ediyor. En dikkatli şekilde bunu yürütüyoruz. İki gün önce yine Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nu topladık. Bütün kurumlarımızla bütün boyutları paylaştık. Bir, yıl sonu değerlendirmesi yaptık. Geleceğe dair politikaları gözden geçirdik. Devletin bütün kurumları şu anda siyasi otoritenin emrinde, tam bir uyum içinde çalışmasını sürdürüyor. Koordinasyonun en iyi olduğu dönemleri yaşıyoruz. İnşallah bu çabalar sonuca ulaşacaktır. Bütün hedefimiz; Türkiye’yi bu terör belasından kurtarmaktır. Bu yönde olanca çabamız sürüyor.”

Demokratikleşme adımlarının devam edeceğini belirten Atalay, ”Darbe çağrışımı yapan, darbelere gerekçe oluşturan mevzuatımızı temizliyoruz, değiştiriyoruz. Şu anda o çalışmalar sürüyor ve özgürlüklerin önündeki bütün engelleri kaldırma çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu.

haberler