Dünya Hali

Aşırı Hırs Ömrü 15 Yıl Azaltıyor

ABD’de yapılan araştırmaya göre aşırı hırslılar daha az yaşıyor. Indiana Eyaleti’ndeki Notre Dame Üniversitesi bilim adamları araştırma kapsamında Oxford, Harvard ve Yale gibi elit üniversitelerde mezun olan 717 kişiyi mercek..

Aşırı Hırs Ömrü 15 Yıl Azaltıyor

ABD’de yapılan araştırmaya göre aşırı hırslılar daha az yaşıyor. Indiana Eyaleti’ndeki Notre Dame Üniversitesi bilim adamları araştırma kapsamında Oxford, Harvard ve Yale gibi elit üniversitelerde mezun olan 717 kişiyi mercek altına aldı. Buna göre hırslı insanların daha çok para kazanmalarına rağmen sağlıklarına daha az dikkat ettiği ve daha kötü hayat şartlarına sahip olduğu ortaya çıktı.

Uzmanlar aşırı hırslı kişilerin hayatta daha mutsuz olduğunu ve ortalama 15 yıl daha az yaşadığını belirtti. Psikolog Wolfgang Krüger "Hırslı insanlar elindekilerle yetinmez. Her zaman daha iyisini ve mükemmeli ister, kendi performanslarından da tatmin olmazlar. Vücutlarını bir makine gibi görürler. Sürekli olarak mutsuz ve hastadırlar. Sosyal bağlantıları zayıf ve bedensel durumları da kötüdür. Kötü alışkanlık edinmeye daha fazla eğilimli oldukları için daha erken ölürler” dedi.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL