Amanos’ta yangın! Köyler boşaltıldı

Dünya Hali
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Amanos Dağı eteklerinde ormanlık alanda yangın çıktı. Bölgede etkili olan fırtına nedeniyle elektrik tellerinin birbirine temas etmesiyle başladığı sanılan y...
EMOJİLE

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Amanos Dağı eteklerinde ormanlık alanda yangın çıktı.

Bölgede etkili olan fırtına nedeniyle elektrik tellerinin birbirine temas etmesiyle başladığı sanılan yangını söndürmek için ekipler yoğun uğraş veriyor. Rüzgar nedeniyle söndürme çalışmaları güçlükle yürütülüyor.

KÖYLER TEDBİR AMACIYLA BOŞALTILDI

İskenderun kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Suçıkağı Köyü sınırlarındaki ormanlık alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın nedeniyle Suçıkağı ve Sakıt Köyü ile bölgeye yakın yerlerdeki evler tedbir amacıyla boşaltıldı.Akşam karanlığı ve rüzgar nedeniyle yangına helikopterle müdahale yapılamazken, Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri, belediye itfaiye ekipleri ve köylüler kazma-küreklerle söndürme çalışmalarına devam ediyor. Çok geniş bir alana yayılan yangında Sakıt Köyü içerisinde bulunan bazı ahşap evlerin tutuştuğu öne sürüldü. Yüksek gerilim hattını da tehdit eden alevler, İskenderun kent merkezinden görüldü. Çok sayıda vatandaşın araçlarıyla köyün girişine kadar giderek yangını meraklı gözlerle izlemesi dikkat çekti. Alevlerin otoyola kadar ulaşması nedeniyle trafik ekiplerince Akçay turnikelerinden Adana-Antakya yönüne araç geçişleri durduruldu.

dha

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme