“Alo Mağaraya Düştüm”

Dünya Hali
Selami Kaya, 7 metre yükseklikten bir mağaraya düştü. Vücudunda kırıklar oluştuğu için kıpırdayamayan Kaya, cep telefonuyla yakınlarına ulaşarak yardım istedi. 3 saat sonra bulunan Kaya, vinç yardımıy...
EMOJİLE

Selami Kaya, 7 metre yükseklikten bir mağaraya düştü. Vücudunda kırıklar oluştuğu için kıpırdayamayan Kaya, cep telefonuyla yakınlarına ulaşarak yardım istedi. 3 saat sonra bulunan Kaya, vinç yardımıyla mağaradan çıkarıldı

Gaziantep’te bir yakınının kabrini ziyaret etmek için mezarlığa giden şahıs, düştüğü mağaradan nefesleri kesen bir operasyonla kurtarıldı. Selami Kaya (35) bayramın 4. günü Gaziantep Asri Mezarlığı’na amcasının kabrini ziyarete gitti. Mezarlıkta yürüdüğü sırada bir anda boşluğa düşen Selami Kaya 7 metre yükseklikten yere çakıldı. Vücudunda kırıklar oluşan talihsiz adam, kıpırdayamadığı için bulunduğu yerden kalkıp yardım isteyemedi. Bu sırada düştüğü için cep telefonu da kapanan şahsa yakınları da ulaşamadı. Saatler sonra düştüğü yerden çıkamayacağını anlayan Kaya güçlükle cep telefonunu açtı.

ÜÇ SAAT YERİNİ ARADILAR

Kaya akrabalarını arayarak, "Alo mağaraya düştüm. Beni hemen kurtarın" dedi. Kaya, durumunu anlatarak düştüğü yeri tarif etmeye çalıştı. Kaya’nın yakınları durumu itfaiyeye ve kurtarma ekiplerine bildirerek yardım istediler. Kurtarma ekipleri, yaklaşık üç saat boyunca, Selami Kaya’nın düştüğü yeri bulmaya çalıştılar. Ekipleri talihsiz adamın yerini tespit ederek mağaraya indiler. Kaya, vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Öte yandan, yaşananlara öfkelenen Selami Kaya’nın yakınları mağaranın etrafında herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığını belirterek dava açacaklarını söylediler.

İTFAİYE SEDYEYE BAĞLADI

Saatler süren aramaların ardından itfaiye erleri Kaya’yı buldu. Kaya’nın yukarı çıkarılması sırasında zarar görmemesi için boyunluk takıldı. Daha sonra sedyeye bağlanan talihsiz adam, yavaş yavaş yukarıya çıkarıldı.

Yenişafak
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme