Afrika’da vahşet mevsimi

Dünya Hali
Dünya son yılların en büyük soykırımlarından biriyle karşı karşıya…  10 yıl önce bir yılda öldürülen gergedan sayısına bu yıl bir haftada ulaşılıyor. Afrika’da boynuzları için avlanan...
EMOJİLE

Dünya son yılların en büyük soykırımlarından biriyle karşı karşıya…  10 yıl önce bir yılda öldürülen gergedan sayısına bu yıl bir haftada ulaşılıyor.

Afrika’da boynuzları için avlanan gergedan sayısı sadece Güney Afrika’da 558’i aşarak yeni bir rekor kırıyor.
Filden sonra en iri kara hayvanlarından olan gergedanların soyu tükenme tehlikesi altında.

Gergedan boynuzunun uluslararası ticaretine 1976’da büyük ölçüde yasak getirilmesine rağmen modern teknoloji desteğindeki yasak avcılığın önü kesilemiyor.

En çok aranan av hayvanlarının başında gelmesinin sebebi olan boynuzlarının özellikle Asya ülkelerinde süs eşyası ve ilaç yapımında kullanılması.

Pek çok hastalığa iyi geldiği söylenen gergedan boynuzları cinsel gücü artırmak ve alkolün fazla tüketilmesinin sebep olduğu etkileri iyileştirmede kullanılıyor

100 gramı 7 bin dolara alıcı buluyor

Son zamanlarda kansere çare olduğuna dair bir iddia da talep patlamasına yol açıyor. Altını bile geride bırakan boynuzun 100 gramı 7 bin dolara alıcı buluyor.

Gergedan katliamıyla mücadele amacıyla Güney Afrika’da son model bir keşif uçağı devreye sokuldu.
Kaçak avcıları belirleyip görevlileri yönlendirecek.

İnternetin dev arama motoru Google da nesli tükenen hayvanları izlemek üzere insansız hava araçları desteğiyle mücadeleye destek vermeye hazırlanıyor.

TRT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme