Aç Kurtlar Şehir Merkezine İndi

Dünya Hali
İskilip ilçesi yolu üzerindeki bir benzin istasyonunun deposuna giren kurtlardan birinin, kaçmak isterken diğerinin de depoda bulunan cam kırıklarına basması sonucu ağır yaralandığı belirtildi. &...
EMOJİLE

İskilip ilçesi yolu üzerindeki bir benzin istasyonunun deposuna giren kurtlardan birinin, kaçmak isterken diğerinin de depoda bulunan cam kırıklarına basması sonucu ağır yaralandığı belirtildi.    

Benzinlikte çalışan işçilerin, durumu Belediye Sokak Hayvanlarını Koruma ve Rehabilite Merkezi görevlilerine bildirmesi üzerine istasyona giden görevliler, yaralı kurtları, ilk müdahale ardından rehabilite merkezinde tedavi altına aldığı öğrenildi.    

Yaralı kurtlar, tedavilerinin ardından doğaya salındı. Orman ve Su İşleri İl Müdürü Mahmut Temel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kötü hava şartlarından dolayı yabani hayvanların yerleşim yerlerine indiğini belirtti. Yabani hayvanlar için doğaya sık sık yem bıraktıklarının altını çizen Temel, ”Soğuk hava ve kar yağışı insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Kar yağışının etkili olduğu bölgede aç kalan ve bir benzin istasyonunun deposuna giren kurtların yaralandığının öğrenilmesi üzerine, ekipler tarafından alınan yaralı kurtlar Çorum Belediyesi’ne ait rehabilitasyon merkezine getirilmiştir. Yaralı kurtlar, buradaki tedavisinin ardından yine ekiplerimiz tarafından doğal ortamına salındı." dedi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme