6 ilde acil kamulaştırma kararı çıktı!

Dünya Hali
Bazı enerji ve kentsel dönüşüm projeleri için ihtiyaç duyulan taşınmazlar ‘acele’ kamulaştırılacak. Bakanlar Kurulu’nun, söz konusu kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısınd...
EMOJİLE

Bazı enerji ve kentsel dönüşüm projeleri için ihtiyaç duyulan taşınmazlar ‘acele’ kamulaştırılacak. Bakanlar Kurulu’nun, söz konusu kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Niğde Gebere II. Merhale Projesi kapsamındaki Yeşilburç Barajı ve Derivasyon Tesislerinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.

Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Ankara’nın Beypazarı ve Güdül ilçelerinde tesis edilecek Dereli Hidroelektrik Santrali, Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde kurulacak Sümer-Hidroelektrik Santrali’ne ait enerji nakil hattının, Aydın’ın, Germencik ilçesinde tesis edilecek Gümüşköy Jeotermal Elektrik Santrali’ne ait enerji nakil hattının, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde tesis edilecek Gökgedik Hidroelektrik Santrali’nin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar Hazine adına tescil edilmek üzere acele kamulaştıracak.
Kırşehir’de yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında da belirtilen taşınmazlar Kırşehir Belediyesi tarafından acele kamulaştırılacak.

AA