48 Yıldır Kulübede Yaşıyor; Gerekçesi İse…

Dünya Hali
Kendi imkânlarıyla yaptığı kulübede 48 yıldır yaşadığını söyleyen Oğul, hayatından memnun olduğunu ifade etti. Gâvur Gölü’nün su tahliyesinin yapıldığı iki kanalın ortasına kanallard...
EMOJİLE

Kendi imkânlarıyla yaptığı kulübede 48 yıldır yaşadığını söyleyen Oğul, hayatından memnun olduğunu ifade etti.

Gâvur Gölü’nün su tahliyesinin yapıldığı iki kanalın ortasına kanallardan topladığı kamışlardan kulübe yapan Oğul, kendi yaptığı kayıkla misafirlerini karşılıyor.

Burada balık tutarak ve çevrede bulunan arazileri bekleyerek zaman geçirdiğini söyleyen Oğul, ”Yanıma gelenler burada uzun süre yalnız yaşadığımı öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Günde 3-5 kilo arasında balık tutuyorum onu da kasabadaki lokantalara vererek geçimimi sağlıyorum." dedi.

Eşi ve çocuklarının kasabada yaşadığını belirten Bayram Oğul, "Ben burada hayatımdan memnunum. Ziyaretçim eksik olmuyor. Gelen misafirlerle sohbet ederiz, onlara balık pişiririm. Misafirleri kayığımla gölde gezdiririm. Burada sıkılmıyorum. Balıkların az olduğu dönemde ve kışın yaklaşık 1 ay kasabada kalırım. Daha sonra tekrar buraya gelerek hayatımı devam ettiririm." diye konuştu.

Haftada ancak bir kaç kez evine giden Bayram Oğul, 8 yıl önce çocuğu, gelini ve torununu trafik kazasında kaybettiğini söyledi.

Oğul, günlük yaşantısına akşamdan attığı ağları sabah namazı ile birlikte toplayarak başladığını belirterek; "Ben burada stresimi dağıtıyorum. 3 tane şehit verdim. Uzman çavuş oğlum, hanımı ve torunum Bolu Gerede’de öldü. Ondan bu yana stres dağıtıyorum." dedi.

Oğul, ayrıca çevredeki tarlaları da beklediğini, tarla sahiplerinin kendine çok güvendiğini ve tarlara kendi malı gibi baktığını ifade etti.

Zaman