34 Yaşında Dede Oldu!

Dünya Hali
Kendi dedesi ile babası da hayatta olan ve bir bahçe içinde farklı evlerde yaşayan Tekir ve ailesinin mutluluğu yüzlerinden okunuyor. Alabayır Köyü ihtiyar heyeti azalarından olan ve yaz aylarında söz...
EMOJİLE

Kendi dedesi ile babası da hayatta olan ve bir bahçe içinde farklı evlerde yaşayan Tekir ve ailesinin mutluluğu yüzlerinden okunuyor.

Alabayır Köyü ihtiyar heyeti azalarından olan ve yaz aylarında sözleşmeli orman işçisi olarak çalışan 34 yaşındaki Abidin Tekir, bugün 17 yaşında olan oğlu Muhammet Tekir’i geçen yıl Kasım ayında evlendirdi. Duygu-Muhammet Tekir çiftinin 3.5 ay önce bebeklerinin dünyaya gelmesiyle, 34 yaşında dede olan Abidin Tekir, köyün ilgi odağı oldu. Kendisi de 16 yaşında evlenen Abidin Tekir, babası 56 yaşındaki Muhemmet Tekir, annesi 53 yaşındaki Havva Tekir ve dedesi 84 yaşındaki Mehmet Tekir, bir bahçe içerisindeki üç ayrı evde yaşıyor.

ÇOCUĞUYLA ABİ-KARDEŞ GİBİLER
Oğlu Muhammet Tekir ile yanyana geldiğinde abi-kardeş gibi duran, mavi gözleri ve sarı saçları ile dikkat çeken genç dede Abidin Tekir, kendi dedesi yaşarken dede olmasının zaman zaman köyde şakalaşmalara neden olduğunu belirtti. Tekir, "Babam da, ben de oğlum da köyümüzden ve komşu köylerden tanıdığımız kızlarla anlaşarak evlendik. Genç yaşta evlenip çocuk ve torun sahibi olmanın mutluluğu bir başka. Oğlumla yan yana geldiğimizde abi-kardeş gibiyiz. Zaten arkadaş gibi yaşıyoruz. Hiçbir sorunuz olmadığı gibi 5 nesil bir arada olmak ender rastlanan bir olay. Hepimizin sağlığı yerinde bir sorunumuz yok" dedi.

BÜYÜK DEDE, TORUNUNUN TORUNUNU GÖRDÜ
17 yaşındaki çiftçi baba Muhammet Tekir ise "16 yaşında evlendim 17 yaşında çocuğum oldu. Biz çok mutluyuz, eğer büyüdüğünde benim oğlum da erken evlenmek isterse ben karşı gelmem. Çünkü babama ve bana erken evleniyoruz diye itiraz eden kimse olmadı. Dedemin babasını hayatta görmek benim için büyük mutluluk" dedi.

Beş neslin en büyüğü 84 yaşındaki Mehmet Tekir ise "Bu yaşımda oğlum, torunum, torunumun torunu hepsini gördüm. Köyde hayvanlara bakıyorum. Elim ayağım tutuyor. Çocuklar mutlu ben mutluyum daha ne diyeyim ki" dedi.

TEKİR AİLESİ
Mehmet Tekir: 1927 doğumlu. Genç dedenin dedesi
Muhammet Tekir: 1955 doğumlu. Genç dedenin babası
Havva Tekir: 1953 doğumlu. Genç dedenin annesi
Abidin Tekir: 1977 doğumlu. Genç dede
Serpil Tekir: 1975 doğumlu. Genç dedenin eşi
Muhammet Tekir: 1994 doğumlu. Genç dedenin oğlu
Duygu Tekir: 1994 doğumlu. Genç dedenin gelini
Abidin Tekir: 2011 doğumlu. Genç dedenin torunu

DÜNYANIN EN GENÇ DEDESİ KİM?
İngiltere’de yaşayan 29 yaşındaki Shem Davies, bugüne kadar bilinen en genç dede. Geçen Temmuz ayında Davies’in 14 yaşındaki kızı Tia, 15 yaşındaki arkadaşı Jordan’dan kız bebek dünyaya getirdi. Shem Davies’in eski karısı, Tia’nın annesi Kelly de böylece 30 yaşında anneanne oldu.

Haber 365