3 Üniversite Bitirdi, 30 Yıldır Sınava Giriyor

Dünya Hali
Samsun’un Bafra ilçesinde, Bafra Kızılırmak Lisesi’nde bu yıl 30. kez sınava giren, sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Adem Topçuoğlu (49), AA muhabirine yaptığı açıklamada, en büyük h...
EMOJİLE

Samsun’un Bafra ilçesinde, Bafra Kızılırmak Lisesi’nde bu yıl 30. kez sınava giren, sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Adem Topçuoğlu (49), AA muhabirine yaptığı açıklamada, en büyük hobisinin üniversite sınavlarına girmek olduğunu belirterek, eski adıyla Öğrenci Seçme Sınavı yeni adı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na 30 yıldır aralıksız olarak girdiğini söyledi.

‘KAMBERSİZ DÜĞÜN, SINAVSIZ BEN OLMAZ’
Her yıl liseden yeni mezun olmuş gibi heyecanla sınava girdiğini ifade eden Topçuoğlu, şöyle konuştu:

”Sınava girmek bende tutku haline geldi. Kambersiz düğün, sınav bensiz olmaz. Ben de sınavsız olamam. Bafra Lisesi’nden 1980 yılında mezun olduğum. O tarihten bu yana kesintisiz olarak üniversite sınavına giriyorum. Ömrümün sonuna kadar da YGS sınavına girmeye devam edeceğim. Her yıl üniversite sınavına girmeme ailem ve çevremdekiler de alıştı. Mezun ettiğim öğrencilerle ve yeğenlerimle de sınava girdim. Bundan büyük mutluluk duyuyorum. Sınav girişlerim haber konusu olduktan sonra bazı kesimlerin tepkisini aldım. Sınava girerek, diğer öğrencilere haksızlık ettiğimi iddia ediyorlar. Oysa ki ben, bu sınava girerek, diğer öğrencilere haksızlık ettiğimi düşünmek bir tarafa, onlara yararlı olduğumu düşünüyorum. Çünkü sınava giren öğrencilere psikolojik olarak büyük destek ve moral veriyorum.”

3 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ
Okumayı çok sevdiğini ve bu yüzden 3 üniversite bitirdiğini söyleyen Topçuoğlu, ”Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek okulunu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini ve Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Otobüs Şoförlüğü Bölümünü bitirdim” dedi.

Üniversite giriş belgelerini sakladığını kaydeden Topçuoğlu, gelecek yıllarda Guinness rekorlar kitabına girmek için müracaat edeceğini sözlerine ekledi

ensonhaber