21 Aralık’ta kıyamet mi kopacak?

Dünya Hali
Son günlerde Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametın kopacağı iddiaları gündemi meşgul ediyor. Hatta bazı ülkelerde insanlar bulundukları yerlerden kaçma planları yapıyor. Son günlerde Maya t...
EMOJİLE

Son günlerde Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametın kopacağı iddiaları gündemi meşgul ediyor. Hatta bazı ülkelerde insanlar bulundukları yerlerden kaçma planları yapıyor.

Son günlerde Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametın kopacağı iddiaları gündemi meşgul ediyor. Hatta bazı ülkelerde insanlar bulundukları yerlerden kaçma planları yapıyor. Kıyametin kopmayacağı yerler arasında Türkiye’de de bir köyün olduğu söyleniyor. İddialarla ilgili soruları cevaplayan Memiş Hoca, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Memiş Hoca şunları söyledi: "Kuran-ı kerimde geçen kıyametin şimdi kopması söz konusu değil. Ancak o tarihte ölenler için kıyamet kopmuş olur. Her nefis ölümü tadacağına göre, kişinin ölümü kendi kıyametidir. İnsanlarımız rahat olsun. Maya takvimi safsatalarına kimse inanmasın. Bunlar insanları aldatmanın, rant oluşturmanın peşindeler. Bizler mayayı sadece ekmek yoğurt mayası olarak algılıyalım. Bu tür propagandalara, tuzaklara karşı uyanık olalım. Akıllı insan, her an ölecekmiş gibi ölüme hazırlıklı olur, ibadetini ona göre yapar. Kimse sansasyonel haberlere itibar etmesin."

Türkiye

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme