18 Yaşından Beri Uyuyor!

Dünya Hali
 Poppy Shingleton’un hikayesi uyuyan güzel masalının günümüze uyarlanmış hali. Poppy, çok nadir olan ve dünyada sadece 1.000 kişide görülen "Kleine-Levine Sendromu" adlı bir hasta...
EMOJİLE

 Poppy Shingleton’un hikayesi uyuyan güzel masalının günümüze uyarlanmış hali. Poppy, çok nadir olan ve dünyada sadece 1.000 kişide görülen "Kleine-Levine Sendromu" adlı bir hastalık yüzünden tam 6 yıldır beklenmedik bir anda uykuya dalıyor.
 
"18. yaş günümde uyudum, çok büyük bir parti planlamamıştım, arkadaşlarımla çıkıp bir şeyler içecektik ama olmadı" diye konuşan o zamanlar hemşirelik okuyan Poppy, "Herkes dışarıda yılbaşını, işe girişlerini kutlarken ben sosyal hayattan tamamen soyutlanmıştım. Ailem her an uyuma riskime karşı okulun kapısında nöbetteydi. Derslerden hep geri kaldım bu yüzden ikinci yılımda üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım. Düzenli bir hayatım olamadı" dedi.
 
İlk başlarda alkol aldığı zamanlarda uyuduğu zannedilen Poppy, alkol almadığı zamanda 1 hafta boyunca hiç kalkmadan uyuyunca bir şeylerin yanlış gittiği anlaşılmış. Hatta bir hastane depresyon ve kronik yorgunluk teşhisi koymuş. Arkadaşları, Kleine-Levine sendromundan bahsedince soluğu Chelsea ve Westminster hastanesinde almış ve hastalığının bu olduğu anlaşılmış.
 
"Bu hastalığının sebebi bilinmiyor ve kesin tedavisi de yok fakat çeşitli tedavilerle ve uyku ilaçlarıyla kontrol altına alınabiliyor. Eskiden her hafta gelen uyku nöbetleri, şimdi 3 ayda bir gerçekleşiyor. Bu sayede okula geri döndüm ve bu yıl bitirip iş arayacağım." diyen Poppy artık hayatını dışlanmış olarak geçirmek istemiyor.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi