135 Saat 2 Dakika 19 Saniye Su Altında Kaldı

Dünya Hali
Haluk Atalay Dünya su altında kalma rekortmeni sporcunun, bu rekoru 193 saate çıkarmayı planladığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda havuzdan çıkacağı belirtildi. SU ALTINDA TÜRK BAYRAĞI AÇTI Cadd...
EMOJİLE

Haluk Atalay

Dünya su altında kalma rekortmeni sporcunun, bu rekoru 193 saate çıkarmayı planladığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda havuzdan çıkacağı belirtildi.

SU ALTINDA TÜRK BAYRAĞI AÇTI

Caddebostan Sahili’nde kurulan özel havuzda geçtiğimiz Cumartesi akşamından beri bulunan Cem Karabay, bugün saat 10.40’da kendisine ait, suyun altında 135 saat 2 dakika 19 saniye kalma rekorunu kırdı. Rekortmen sporcunun eşi Samuray Karabay, eşinin daha once 135 saat 2 dakika 19 saniye ile rekor kırdığını, bu rekorla da Guiness Rekorlar Kitabı’nda yer aldığını belirtti. Rekorun sevincini havuzda görevli ekiplerle beraber yaşadıklarını kaydeden Samuray Karabay, sözlerine şöyle devam etti:

"Cem, scuba dalında bu kitapta yer alan tek sporcu. Kendisiyle gurur duyuyorum. Çok mutluyum. İnanılmaz mutluyum rekor kırdığı için. Ellerini görüyorsunuz. Sanki yarım saat once suya girmiş gibi. O çok iyi. Ekibi çok iyi. Dün akşam bize ’10 Kasım’a kadar gitsem mi acaba?’ diye sordu. Sonra da ‘Ama sizi çok özledim. Cumartesi çıkayım’ dedi. Hep beraber rekoru geliştirmesini bekliyoruz."

Cem Karabay’ın rekoru kırdığı sırada hoparlörlerden çalan 10.Yıl Marşı’na eşlik ettiği dikkat çekti. Cem Karabay ayrıca üzerinde "Ne mutlu Türk’üm diyene. Bu rekor şehitlerimiz için, canımız feda bu vatana" cümlesinin yazılı olduğu dövizi açtı.

www.yeniçarşım.com’un sponsor olduğu denemede, rekortmen sporcunun 120 dakikada bir dalış tüpü değiştirdiği bildirildi. Cem Karabay’a suyun altında kaldığı süre boyunca eşi Samuray Karabay ile 12 kişilik rekor ekibinin destek verdiği açıklandı. İki sualtı hekimi, 2 uzman hekim ve bir ambulansın da deneme süresi boyunca hazır tutulduğu, havuzun suyunun ise özel sistemlerle devamlı değiştirildiği öğrenildi.

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme