1200 doları olana vatandaşlık veriyor!

Dünya Hali
Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya pek çok ülke belli bir yatırım tutarı karşılığında vatandaşlık ve oturma izni veriyor. İşte o liste… –ABD : 1 milyon dolar...
EMOJİLE

Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya pek çok ülke belli bir yatırım tutarı karşılığında vatandaşlık ve oturma izni veriyor. İşte o liste…

ABD : 1 milyon dolarlık şirket kuran veya hükümetçe belirlenen bölgelere 500 bin dolarlık yatırım yapan işadamlarına süresiz oturma izni veriyor. 5 yıl sonra da vatandaşlık geliyor.

-KANADA: 400 bin dolarlık yatırımla birlikte, 800 bin dolarlık varlık istiyor.

-DOMİNİK CUMHURİYETİ: 100 bin dolar yatırıma vatandaşlık hakkı verirken, eş ve çocuk varsa tutar 200 bin dolara çıkıyor.

-URUGUAY: Vatandaşlık için yatırım gerekli değil ancak kişi başı aylık bin 200 dolar gelir şart. Önce geçici ikamet, 3 yıl sonra vatandaşlık veriliyor.

-SAINT-KITTS VE NEVIS: Hükümet tarafından onaylanan projelere 400 bin ila 1 milyon dolar arası yatırım yapmak gerekiyor.

-GUATEMALA: 5 yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım vatandaşlık için yeterli oluyor.

-BİRLEŞİK KRALLIK: 5 yıl süreyle İngiltere topraklarında 1 milyon poundluk yatırım yapanlar vatandaşlık hakkı kazanıyor.

-AVUSTURYA: 6-10 milyon Euro’luk risk sermayesi yatırımı gerekiyor. Vakıflara 2 milyon Euro’luk bağışlar karşılığında da vatandaşlık hakkı veriliyor.

-ALMANYA: Gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro olarak belirlenirken, bu tutarın Alman vatandaşlarına istihdam oluşturması gerekiyor.

-SLOVAKYA: Vatandaşlık için istenen yatırım miktarı 1 milyon Euro.

-UKRAYNA: Şirket adına açılan banka hesabında 100 bin dolarla sınırsız oturum hakkı alınıyor.

-LETONYA: Yatırımcının vatandaşlık almak için kırsal alandan 71 bin 500 Euro tutarında ya da büyük şehirlerden 143 bin Euro tutarında gayrimenkul satın alması yeterli.

-KARADAĞ: 500 bin Euro’dan fazla yatırım yapan işadamlarına vatandaşlık hakkı veriliyor.

-BULGARİSTAN: En az bir yıl daimi oturumu olan ve 1 milyon leva (1.2 milyon dolar) ve üzerinde yatırım gerçekleştirilen yabancılara vatandaşlık verilecek. Ancak değişik, gayrimenkul satın almaları kapsamayacak.

-MAKEDONYA: Geçtiğimiz hafta içinde Makedonya hükümeti, yabancı yatırımı teşvik için 40 bin Euro’luk gayrimenkul alan yabancılara bir yıllık oturum izni, 400 bin Euro değerinde yatırım yapana ve en az 10 işçi istihdam edene vatandaşlık vereceğini ilan etti.

-İRLANDA: 1 milyon dolarlık yatırım yapanlar, hükümetin belirlediği tarihte ülke vatandaşı olabiliyor.

-İSPANYA: 160 bin Euro ve üzerinde konut ve gayrimenkul alanlara İspanya ‘da oturma izni ve AB içinde serbest seyahat ve çalışma olanağı tanıyor.

-ARNAVUTLUK:
Ülkede 200 bin dolar yatırım yapan işadamları vatandaşlık hakkını kazanıyor.

-HONG KONG: Yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırımla ülke vatandaşlığına sahip olmak mümkün.

-YENİ ZELANDA:
Vatandaşlık hakkı kazanmak için seçilen programa bağlı olarak 1 milyon dolar ila 7 milyon dolar arasında yatırım yapılması gerekiyor.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme