Yine Burnunu Kurtaramadı!

Doğal Yaşam
17 Ağustos depreminde 7 aylık bebekken burnunu sıktığı eski ABD Başkanı Bill Clinton’la bir araya gelen Erkan Işık, önce mektup verdi, sonra ev istedi. YILLAR SONRAKİ BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL KARELER...
EMOJİLE

17 Ağustos depreminde 7 aylık bebekken burnunu sıktığı eski ABD Başkanı Bill Clinton’la bir araya gelen Erkan Işık, önce mektup verdi, sonra ev istedi.

YILLAR SONRAKİ BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL KARELER

Erkan Bebek, 10 yıl aradan sonra bir kez daha ABD Başkanı Bill Clinton’ın burnunu sıktı. Şimdi 10 yaşında bir çocuk olan Erkan Işık, Sinpaş’ın konferansı için Türkiye’ye gelen Clinton‘la yeniden biraraya geldi. Önce Bill Clinton Erkan’ın burnuna hafifçe dokundu. Ardından Erkan, yıllar önce yaptığı hareketi tekrarladı. Erkan, eski ABD Başkanı’na yazdığı mektupta ise, "Babam işsiz, ona iş bulur musun? Bana da bilgisayar alır mısın?" dedi. Erkan Işık, Türkiye’ye gelen Bill Clinton’la yüz yüze görüşebilmek için önceki gün Kocaeli’nden İstanbul’a geldi. Erkan, o kadar heyecanlıydı ki, "Gece uyumak istemiyorum. Uyursam buluşma gerçekleşmeyecekmiş gibi geliyor" diyordu. Hatta, yeniden Bill Clinton’ın burnunu sıkmanın hayalini kuruyordu ve ekliyordu: "Bebekken yaptığımı hatırlamıyorum, şimdi bilinçli olarak sıkacağım."

YILLAR SONRAKİ BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL KARELER

KORUMA ENGELİ…

Önceki gece Dedeman Otel’de kalan Işık ailesi, dün de konferansın yapılacağı Conrad Otel’in yolunu tuttu. Ancak Bill Clinton‘ın, ABD Başkanı’yken kucağına aldığı Erkan, bu kez koruma engeliyle karşılaştı. Clinton’ın korumaları, 10 yaşındaki Erkan Işık’ı güvenlik gerekçesiyle, Bill Clinton’ın yanına yaklaştırmadı. Erkan da, ailesiyle birlikte konferansın bitmesini bekledi. Artık 10 yaşında bir çocuk olan Erkan, tüm çabalarına rağmen Clinton’la odasında baş başa görüşme şansını yakalayamadı ama konferans salonuna girerek konuşmasını uzaktan izledi. Clinton‘a yazdığı mektubu ve bir dönem çok konuşulan fotoğraflarının çerçeveli bir kopyasını da yanında getiren Erkan, konuşmanın sonuna kadar umutlu bekleyişini sürdürdü. Ve bu bekleyiş sonucunu verdi. Clinton’ın konuşması bitince, organizasyona ev sahipliği yapan Sinpaş’ın yetkilileri Erkan Işık’ı kürsüye çağırdı. Erkan da, çerçeveli fotoğrafla beraber Clinton’ın yanına gitti. Burada çok sıcak bir an yaşandı. Bill Clinton, fotoğrafa baktıktan sonra Erkan’a sarıldı ve burnuna dokunarak o anı hatırlattı. Erkan Işık da boş durmadı ve 10 yıl aradan sonra Bill Clinton’ın burnunu bir kez daha sıktı. Bu hareket, Bill Clinton’ın kahkahalarla gülmesine yol açtı.

YILLAR SONRAKİ BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL KARELER

KİRVEM OLUR MUSUN?

Erkan daha sonra yazdığı mektubu verdi ve tercüman aracılığıyla kızı Chelsea‘ye selam söyledi. Küçük Erkan, Bill Clinton’ın seneye yapacağı sünnet düğününde kirvesi olmasını da istedi. Erkan, mektubunda ise şu ifadelere yer verdi: "Bu mektubu annem ve babam görmeden, gizli gizli yazdım. Clinton Amca, senin burnunu sıktım diye herkes bana ‘Erkan Bebek’ diyor. Gazeteciler peşimi bırakmıyor. Ama benim ne güzel giysilerim, ne de bilgisayarım var. Babam alamıyor. Çünkü bir işi ve parası yok. Çok borcu varmış, öyle diyor. Bana ve kardeşlerime hiçbir şey alamıyor. Evimiz de yok. Sen büyük adamsın. Başkansın. Babama iş bulabilir misin? Sen bize ev alır mısın? O zaman babam kira parasıyla bilgisayar alır. Çok teşekkür ederim." Lüks konut ve ofis projelerini hayata geçiren Sinpaş Grubu’nun 35’nci yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlediği "Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik" konferansına katılan Bill Clinton’ın mektubu alınca çok şaşırdığı öğrenildi.

YILLAR SONRAKİ BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL KARELER

MEŞHUR AMA PARASIZ

Baba Hacı Işık ise Erkan’ın meşhur olduğunu ama parasızlıkla mücadele ettiklerini söyleyerek, "Biz kimseden fazla bir şey beklemiyoruz. Sadece ayakta durmaya çalışıyoruz" dedi. Hacı Işık, aylardır işsiz olduğunu söyledi.