Yaşlı Kadın 6 Soyguncuya Karşı

Doğal Yaşam
Haberin videosunu izlemek için tıklayınız… İngiltere’nin başkenti Londra’da bir kuyumcu dükkanını soymaya çalışan kasklı 6 hırsıza karşı, yaşlı bir kadının gösterdiği cesaret herkesi...
EMOJİLE

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız…

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir kuyumcu dükkanını soymaya çalışan kasklı 6 hırsıza karşı, yaşlı bir kadının gösterdiği cesaret herkesi hayrette bıraktı.

Yoldan geçmekte olan amatör bir kameraman tarafından görüntülenen olayda, kasklı üç hırsız ellerindeki çekiçlerle cama vururken, diğer üç hırsız da motosikletle kaçış için hazır bekliyor.

Görüntülerde, hırsızlardan biri camı kırıp vitrindeki mücevherleri, arkadaşının tuttuğu çantaya atıyor. Diğer hırsız ise ısrarlı bir şekilde camı kırmaya çalışıyor. Bu arada yolun karşı tarafında soygun girişimini gören yaşlı bir kadın koşarak kuyumcunun önüne geliyor ve elindeki çanta ile hırsızlara vurmaya başlıyor.

Bu arada paniğe kapılan hırsızlar motosikletle kaçmaya çalışıyor. Panik anında motosikleti devrilen bir hırsız yere düşüyor ve çevredeki vatandaşlar ve polis hırsızı etkisiz hale getiriyor.

BELKİ DE YAPTIĞIM APTALCADIR AMA…
Daily Mail gazetesine konuşan kadın o anları şöyle anlattı:

"Önce üç kişinin bir kişiye saldırdığını sandım ve hemen koşmaya başladım. Durup da Kimsenin dövülmesini izleyemezdim. Bu yüzden hemen müdahale etmeye çalıştım. Ama beni esas endşielendiren etrafta birçok insan olmasına rağmen, kimsenin müdahale etmemesiydi. Herkes izlemekle yetindi, kimse bir şey yapmadı. Bunların soyguncu olduğunu fark edince, gün ışığında bu malları alıp götürebildiklerini düşündükleri için daha da kızdım. Daha sonra ne olduğunu bilmiyorum. Çantamla onlara vurmaya başladım. Biri kaçarken motosikletine vurup onu yere devirdim. Ancak ondan sonra başka insanlar da yardıma geldiler. Ben bir kahraman değilim. Belki de böyle bir şeye kalkışmam aptalcadır. Ama bir şeyler yapmak zorundaydım."

Ntvmsnbc